Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 10 • L 5
15C
Sr
5C
Czw
5C
Pt
6C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolityk Lewicy składa poprawki do budżetu na 2021 rok. Dotyczą także inwestycji lokalnych i Bydgoszczy
Krzysztof Gawkowski
14.12.2020 | 13:41

Polityk Lewicy składa poprawki do budżetu na 2021 rok. Dotyczą także inwestycji lokalnych i Bydgoszczy

Na zdjęciu: Krzysztof Gawkowski zorganizował w poniedziałkowe przedpołudnie konferencję prasową przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Szef klubu parlamentarnego Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski przedstawił podczas konferencji prasowej plany poprawek do budżetu na 2021 rok.

– Grudzień to czas, kiedy przygotujemy w Polsce budżet. Budżet dla całego kraju, ale dotyczyć on będzie także administracji publicznej w województwach oraz samorządowej – mówił Gawkowski. Szef klubu parlamentarnego Lewicy podkreślał, że pandemia koronawirusa sprawiła, że ten rok dostarczył wielu niepokojących spraw, które trzeba rozwiązywać. – Lewica chce, aby ostatnie miesiące nie zostały zapomniane i żebyśmy szybko mogli przejść do elementów, które zaraz po przekazaniu szczepionki do użytkowania będą bardzo ważne, tj. odbudowy gospodarki i rozbudowy myślenia o tym, jaka Polska po kryzysie pandemicznym – podkreślił.

Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim, poseł Lewicy mówił o zgłoszonych poprawkach do budżetu, które są ważne tak dla kraju, jak i dla regionu. Jak podkreślał, Lewica przygotowała szeroki plan odbudowy gospodarki. – Zarówno w kraju, jak i we wszystkich regionach ma dawać dobre emocje dla Polaków i być elementem budowania państwa opiekuńczego, które z jednej strony inwestuje w inwestycje infrastrukturalne, a z drugiej strony daje szansę, że każdy obywatel i obywatelka będą się w tym kraju czuć zagospodarowani – powiedział Gawkowski. Politycy Lewicy chcą, aby budżet w 2021 roku był przede wszystkim skierowany na sferę odbudowy usług publicznych w zakresie zdrowia i gospodarki. – Te dwa filary to bezpieczeństwo każdego obywatela – zaznaczał polityk Lewicy.

Gawkowski zapowiedział, że złożył poprawki do budżetu państwa, które obejmują poprawki regionalne, tj. takie, które dadzą możliwość pozyskania dodatkowych środków do powiatów i miast wojewódzkich. – Są to sprawy wsparcia edukacji. Złożyłem poprawkę, która ma dawać dla każdego ucznia, który nie ma dostępu do swojego komputera, możliwość zakupu takiego urządzenia. Każda gmina i powiat może z tego skorzystać, to jest koszt ok. 5 milionów złotych – wymieniał Krzysztof Gawkowski i wyliczał dalej: – Złożyłem poprawki dofinansowania domów opieki społecznej, które przez pandemię zostały mocno doświadczone, brakuje tam pieniędzy na podstawowe elementy sanitarne. Złożona została poprawka na infrastrukturę drogową: chcemy, aby w końcu zamknęły się sprawy budowy drogi krajowej nr 10, ale i obwodnicy Sępólna Krajeńskiego. To elementy, które nurtują władze i lokalną społeczność.

Polityk Lewicy poinformował o złożeniu poprawek budżetowych dla miasta Bydgoszczy. – Powinny być elementem odbudowy pocovidowej i możliwości budowania dobrej współpracy z przedsiębiorcami – zaznaczał i wymieniał wśród tych poprawkę dotyczącą powstania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, ale również budowy linii tramwajowej. Jak podkreślał, niezwykle ważnym tematem dla miasta powinna być kompleksowa termomodernizacja budynków. – To jest pogram warty 60 mln zł, miasta Bydgoszczy nie stać, aby położyć takie duże środki. Tutaj potrzebne jest wsparcie krajowe – dodał Gawkowski. Poprawki do budżetu państwa będą głosowane podczas posiedzenia sejmu, które rozpoczyna się jutro i potrwa do piątku. Szef klubu Lewicy zapowiedział, że będzie namawiał do poparcia tych poprawek lokalnych polityków PiS i Platformy Obywatelskiej.

Po zakończeniu konferencji, przedstawiciele Lewicy pojechali przekazać zebrane dary dla domów pomocy w powiatach nakielskim i żnińskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lok_pat
lok_pat
4 miesięcy temu

I znowu interesy regionu próbuje reprezentować lewica. Obie główne partie robią szum, aby nic nie robić. Jedni dają argumenty wyprowadzając ludzi na ulice w czasie pandemii, a drudzy zajmują się opozycją. Dużo hałasu mało działania. W tym czasie Toruń walczy o środki państwowe i wojewódzkie i broni „swojego” uniwersytety. A Bydgoszcz jak zwykle mierna ale wierna działaczom partyjnym.
Na marginesie łatwo jest składać poprawki do budżetu nie odpowiadając za niego. Podobnie jak składać wnioski na kwotę prawie 10 razy większą niż dostępne środki i narzekać, że rząd nie przyznał:)
Polityka to najlepszy kabaret, tylko koszt biletu zdecydowanie zbyt duży:)

Powiązane treści