Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
13C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesPOLOmarket składa propozycję byłej pracownicy. Chce polubownego rozwiązania sporu
pikieta_polomarket - DB (5)
08.03.2017 | 14:58

POLOmarket składa propozycję byłej pracownicy. Chce polubownego rozwiązania sporu

Kobieta została zwolniona bez zachowania trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

Na zdjęciu: Kilka tygodni temu pod sklepami sieci odbyły się protesty.

Fot. Daniel Białas

Spółka POLOmarket chce polubownego rozwiązania sporu z jedną z byłych pracownic. To efekt ostatnich protestów pod sklepami sieci.

Spółka poinformowała, że złożyła jednej z byłych pracownic ofertę polubownego rozwiązania sporu. W grudniu 2016 roku sieć rozwiązała stosunek pracy z kobietą w trybie natychmiastowym bez zachowania okresu wypowiedzenia. – W konsekwencji zastrzeżeń i osobistych wyjaśnień byłej pracownicy zaproponowaliśmy jej dwa scenariusze polubownego rozwiązania sprawy – informuje POLOmarket.

Spółka zaproponowała zmianę trybu rozwiązania umowy i wypłacenie stosownego odszkodowania oraz ekwiwalentu za niewykorzystane dni urlopu lub porozumienie stron uwzględniające wypłacenie określonej kwoty pieniężnej. Teraz czeka na odpowiedź.

W połowie lutego pod trzema bydgoskimi marketami sieci odbyły się protesty byłych pracowników.  Skarżyli się oni na skandaliczne warunki pracy, brak przerw, nieprawidłowości w dokumentacji, niewypłacanie wynagrodzeń za nadgodziny oraz nieprzestrzeganie zasad BHP. Czytaj więcej o protestach w sieci POLOmarket.


Powiązane treści