Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPolska 2050 buduje struktury w regionie. Samorządowcy dołączyli do Szymona Hołowni
Marcin Skonieczka, Szymon Gurbin
22.04.2021 | 18:06

Polska 2050 buduje struktury w regionie. Samorządowcy dołączyli do Szymona Hołowni

Na zdjęciu: Marcin Skonieczka i Szymon Gurbin dołączyli do Polski 2050.

Fot. Szymon Fiałkowski

Wiceprezydent Grudziądza Szymon Gurbin oraz wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka dołączyli do Polski 2050. Nowi samorządowcy w strukturach ugrupowania Szymona Hołowni zostali przedstawieni podczas zorganizowanej w Bydgoszczy konferencji prasowej.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dołączają do nas dwaj po pierwsze bardzo doświadczeni samorządowcy, a po drugie tacy samorządowcy, którym chce się budować swoją małą ojczyznę i brać udział w tej wielkiej zmianie Polski, na którą wszyscy liczymy – mówił przewodniczący partii Michał Kobosko.

Szymon Gurbin to wiceprezydent Grudziądza. Był współinicjatorem powstania ruchu miejskiego i stowarzyszenia Obywatelski Grudziądz, co jak tłumaczyli działacze ugrupowania kapitalnie wpisuje się w działalność ich ruchu. Marcin Skonieczka jest wójtem gminy Płużnica od 2010 roku. – Całe moje zawodowe życie skupione było na tym, żeby wyrównywać szanse rozwojowe szczególnie dzieci i młodzieży. Takim czynnikiem, który motywuje mnie teraz do działalności politycznej jest gniew. Sposób zarządzania Polską odbiega od tego, co bym oczekiwał. Partia rządząca dzieli Polaków, a negatywne skutki wprowadzanych zmian odczuwamy na przykład w samorządach – mówił wójt o powodach swojego przejścia do Polski 2050.

Ugrupowanie, które powstało w efekcie startu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich, musi teraz budować swoje lokalne struktury.  Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę możliwość przeprowadzenia przyspieszonych wyborów parlamentarnych. – Rozmawiamy z samorządowcami na każdym szczeblu. Sprawa jest otwarta, natomiast nic jeszcze nie możemy powiedzieć w tej kwestii. Czekamy na rozwój sytuacji – odpowiedział szef lokalnych struktur Radosław Rataj, zapytany przez nas o ewentualne rozmowy z bydgoskimi radnymi.

W ostatnich sondażach Polska 2050 coraz częściej wyprzedza Koalicję Obywatelską, ustępując jedynie Prawu i Sprawiedliwości.  W czwartkowym sondażu Instytutu Badań Pollster dla Super Expressu ugrupowanie mogło liczyć na poparcie 21,91% ankietowanych. Chęć zagłosowania na PiS wyraziło 35,77%, zaś na KO – 17,34%.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści