Polska remisuje ze Słowenią. Debiut wychowanka Zawiszy Bydgoszcz

Dodano: 14.11.2016 | 23:12

Jacek Góralski spędził godzinę na boisku w towarzyskim pojedynku z rywalem znad Adriatyku.

Na zdjęciu: Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej Adam Nawałka.

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w poniedziałkowy wieczór ze Słowenią 1:1 (0:1) w spotkaniu sparingowym, które rozegrano we Wrocławiu. Jedyne trafienie dla biało-czerwonych zanotował na dziesięć minut przed końcem meczu Łukasz Teodorczyk. Debiut w koszulce z orłem na piersi zanotował pochodzący z Bydgoszczy Jacek Góralski.

Mecz ze Słoweńcami był dla selekcjonera kadry okazją do sprawdzenia innych zawodników niż tych tworzących trzon reprezentacji w pojedynkach eliminacyjnych do mistrzostw świata 2018, które odbędą się na boiskach Rosji. Jednym z beneficjentów tej potyczki był wspomniany Góralski, obecnie piłkarz ekstraklasowej Jagiellonii Białystok, który rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. 24-latek na boisku przebywał godzinę, a następnie został zmieniony przez Piotra Zielińskiego.

W tym momencie meczu to Słoweńcy prowadzili 1:0 po bramce, zdobytej jeszcze w pierwszej połowie, przez Mihę Mevlję. Polacy wyrównali dopiero w końcówce pojedynku – asystę Jakuba Błaszczykowskiego wykorzystał będący w wysokiej formie strzeleckiej napastnik Anderlechtu Bruksela Łukasz Teodorczyk.

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził inny były zawodnik Zawiszy – Igor Lewczuk.

Mecz towarzyski – 14 listopada (poniedziałek), godz. 20:45 – Wrocław
POLSKA – SŁOWENIA 1:1 (0:1)

Teodorczyk 79′ – Mevlja 24′

Polska: Boruc (46′ Szczęsny) – Bereszyński, Cionek, Pazdan, Jędrzejczyk – Wszołek (66′ Błaszczykowski), Krychowiak (46′ Wilczek), Góralski (61′ Zieliński), Mączyński (83′ Dąbrowski), Kapustka (71′ Grosicki) – Teodorczyk.