Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowy sponsor siatkarek Pałacu. „Dzisiaj spotkały się dwa mocne podmioty”

Dodano: 10.08.2020 | 18:25
Marek Dereziński, Piotr Makowski

Oficjalne podpisanie listu nastąpiło w poniedziałkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej Marek Dereziński i prezes Pałacu Piotr Makowski tuż po podpisaniu listu intencyjnego o współpracy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Krajowa Spółka Cukrowa została nowym sponsorem siatkarek bydgoskiego Pałacu. Członek zarządu firmy oraz prezes klubu podpisali w poniedziałkowe (10 sierpnia) popołudnie list intencyjny w tej sprawie.

W City Hotelu odbyła się konferencja prasowa, na której włodarze Pałacu oficjalnie przedstawili nowego sponsora drużyny. To Krajowa Spółka Cukrowa – właściciel marki Polskie Przetwory. Szósty zespół minionego sezonu przygotowuje się do nowych rozgrywek, które rozpoczynają się w połowie września (Pałac rozpocznie go 19 września wyjazdowym meczem z E.Leclerc Moya Radomką Radom, a tydzień później w Immobile Łuczniczce podejmie Enea PTPS Piła).

– Dzisiaj spotkały się dwa mocne podmioty. Jeden – Pałac Bydgoszcz, klub który zdobył mistrzostwo Polski, Superpuchar Polski, to tutaj wychowują się kadrowiczki reprezentacji Polski, z których jesteśmy dumni. Polskie Przetwory to ten drugi mocny podmiot – mówi prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Ciężki.

Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Czarnecki swoje wystąpienie zaczął od gratulacji. – Chciałem pogratulować – może w pierwszej kolejności zaskoczę – marce Polskie Przetwory dobrego wyboru. Polskie Przetworzy dobrze zainwestowały, bo inwestują w klub z wielką historią – mówi Czarnecki. Jak mówi, marka wybrała klub z wielką przeszłością, a o Pałacu wspomina, że klub ceni ciągłość, konsekwencję i przewidywalność. – To nie jest częste, że prezesem klubu zostaje człowiek, który wcześniej był trzy razy trenerem. To pokazuje tę ciągłość. To nie jest częste, jeżeli trener drużyny Piotr Matela prowadzi ten zespół trzeci sezon – to też nie taka częsta rzecz – podkreśla. Czarnecki gratulował także zespołowi triumfu w cyklu Letniej Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w Gdańsku.

Członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej Marek Dereziński podkreśla, że rozmowy z włodarzami Pałacu trwały od dłuższego czasu. – Jako spółka mamy nadzieję, że ta współpraca przyniesie nam wymierne efekty – mówi i cieszy się na współpracę z klubem. Dereziński wraz z prezesem Pałacu Piotrem Makowskim podpisali dzisiaj list intencyjny w sprawie współpracy. – Mam nadzieję, że tym weekendowym sukcesem zaczęliśmy dobry rozdział w tej współpracy – podkreśla. Poseł Piotr Król przyznaje, że to pierwsze historyczne wydarzenie, gdy firma z drugiej strony Wisły (z Torunia) angażuje się we wspieranie bydgoskiego klubu. – Mam nadzieję, że na tej współpracy obie strony będą zwycięskie – przyznaje. – Posiadając takiego sponsora, jest dużo łatwiej przyciągać do klubu dzieci i młodzież – nie ukrywa Król i chwali Pałac za pracę z młodzieżą, jak i gratuluje drużynie triumfu w Gdańsku. – Wierzę w to, że Pałac wciąż będzie flagowym okrętem Bydgoszczy – kończy.

W przyszły weekend bydgoskie siatkarki po raz pierwszy zaprezentują się własnym kibicom i zagrają w towarzyskim turnieju w Immobile Łuczniczce. Rywalkami Pałacu będą Joker Świecie i Enea PTPS Piła. Organizatorzy niebawem ogłoszą szczegółowe godziny pojedynków, które odbędą się w weekend 22-23 sierpnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
3 lat temu

Poseł Król jak zawsze się myli. Firma Adriana z Torunia była sponsorem głównym w latach 2002-2004