Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Pomnik pod Koronowem. Żadna firma nie chce dokonać remontu

Dodano: 27.09.2023 | 08:02

Na zdjęciu: Pomnik zlokalizowany jest przy drodze krajowej numer 25

Fot. exbee

Wracamy do sprawy remontu pomnika przy drodze krajowej numer 25 koło Koronowa. Do pierwszego postępowania przetargowego nie przystąpiła żadna firma.

Pomnik upamiętnia zwycięską bitwę polskich oddziałów z Krzyżakami, która odbyła się 10 października 1410 roku pod Koronowem. Pomnik znajduje się przy drodze krajowej numer 25. Jego stan w ostatnich latach znacznie się pogorszył. Dlatego Gmina Koronowo chce go wyremontować. Ogłoszono przetarg na wykonanie prac. Planuje się m.in. wymianę górnej płyty postumentu, naprawę tynków, naprawę i częściową wymianę spoin poszycia z blachy nierdzewnej, wypolerowanie blachy. Kluczową zmianą ma być oświetlenie. Mają zostać zamontowane lampy gruntowe z naświetlaczami iluminacyjnymi.

Gmina szacuje, że remont pomnika może pochłonąć 682 tys. zł. Problem w tym, że do przetargu nie przystąpiła żadna firma. Postępowanie zostało zatem unieważnione. Władze Koronowa nie poddają się jednak. Ogłoszono już kolejny przetarg. Oferty można składać do 5 października.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
2 miesięcy temu

Krótko mieszkałam w Nowym Dworze, gm.Koronowo… Ale pomnik ten jest nielada gradką, perełką tych Ziem. Starajcie się Kochani z całych sił zadbać o jego renowację. Bardzo warto, a nawet trzeba!!!
Popieram ten pomysł że wszystkich sił, jest super. Pozdrawiam władze gminne i mieszkańców gminy Koronowo.
MS.

Last edited 2 miesięcy temu by Maria