Bydgoszcz
10C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 12 • L 8
16C
Wt
12C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
14C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPomogą chorej Ewie Kajko. W środę koncert i licytacje
koncert dla ewy
09.01.2018 | 18:03

Pomogą chorej Ewie Kajko. W środę koncert i licytacje

Na zdjęciu: Koncert ma pomóc chorej Ewie Kajko.

Fot. mat. prasowe IILO

W środę, 10 stycznia o godzinie 18.00 w kinoteatrze Adria odbędzie się koncert charytatywny dla Ewy Kajko. 

Pani Ewa jest długoletnim pracownikiem Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1  dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy. Przez całe swoje życie niosła pomoc innym a przede wszystkim dzieciom i młodzieży, organizując liczne kolonie, obozy rehabilitacyjne, obozy zimowe.

W 2013 roku na jej drodze stanął trudny przeciwnik – złośliwy nowotwór pęcherzyka żółciowego, bardzo rzadko spotykany. Po licznych operacjach ponownie dał o sobie znać w 2016 roku, tym razem w wątrobie. Pani  Ewa jest po wielu cyklach chemioterapii oraz chemoembolizacji i jedynym ratunkiem w tym przypadku jest leczenie nowoczesną nierefundowaną diagnostyką Cyberknife oraz zakup kosztownych leków.

W środę zostanie zorganizowany koncert w kinoteatrze Adria. Cena biletu to  30 zł od osoby, a wystąpią Daria Barszczyk i zespół Vester’s Crew. Gościnnie na scenie zatańczy zespół Wolf Gang ze szkoły tańca UP2EXELLENCE. W trakcie odbędą się również licytacje przedmiotów przeznaczonych na aukcje przez darczyńców m.in.: koszulka z autografami koszykarek Artego, vouchery do gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich, wino z lokalnej winnicy, serce z piernika z Muzeum Żywego Piernika w Toruniu, kawa z autografem Ewy Kajko i wiele innych.

Organizatorem jest Zarząd Samorządu Uczniowskiego II LO w Bydgoszczy przy współudziale Młodzieżowej Rady Miasta oraz przyjaciół i znajomych pani Ewy. Koncert poprowadzi pani Hanna Rudomska, koleżanka, nauczyciel KPSOSW.


Powiązane treści