Bydgoszcz
14C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 15 • L 13
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPomóż dzieciom z bydgoskich domów dziecka. Trwa zbiórka sprzętu sportowego
21.05.2021 | 20:14

Pomóż dzieciom z bydgoskich domów dziecka. Trwa zbiórka sprzętu sportowego

Na zdjęciu: Placówki opiekuńczo-wychowawcze przyjmą każdy sprzęt sportowy, m.in. rowery.

Fot. archiwum

Urząd miasta ogłasza zbiórkę sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z bydgoskich Domów Dziecka. Zebrany sprzęt zostanie przekazany najmłodszym 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

Użytkownicy aplikacji Aktywne Miasta cenią sobie aktywny tryb życia. Uprawianie sportu daje bowiem poczucie wolności, siły, integruje przyjaciół, przynosi nowe znajomości. Czasem do uprawiania sportu wystarczą dobre chęci, jednak częściej potrzebny jest sprzęt. – Dlatego chcemy pomóc tym, którzy tego sprzętu nie mają. Apelujemy do mieszkańców Bydgoszczy o przekazywanie sprzętu sportowego, który zalega w Waszych garażach, piwnicach, mieszkaniach na potrzeby podopiecznych z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, których obecnie jest blisko sto pięćdziesiąt – przekazuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Placówki opiekuńczo-wychowawcze przyjmą każdy sprzęt sportowy: rowery, rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi, łyżwy, sprzęt do gry w ping-ponga, badmintona, bule, piłki, kaski czy ochraniacze. Jest jednak jeden warunek: ma on być w dobrym stanie technicznym. – Nie traktujmy akcji jako okazji do pozbycia się sprzętu zepsutego, zniszczonego, niedziałającego. Nie jest ważna marka, wielkość, kolor – ważny jest stan sprzętu – podkreśla rzeczniczka.

Sprzęt można przynosić do 30 maja, do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Gdańska 5, wejście przez Boskie Bistro Kawiarenka Obywatelska) – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-14:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści