Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaPonad 1600 przyłbic z UTP chroni medyków w regionie
utp bydgoszcz
11.04.2020 | 22:47

Ponad 1600 przyłbic z UTP chroni medyków w regionie

Na zdjęciu: UTP produkuje przyłbice ochronne.

Fot. Ryszard Wszołek/UTP

26 marca Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy rozpoczął produkcję przyłbic ochronnych dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w regionie kujawsko-pomorskim, by wesprzeć sprzętowo służbę zdrowia w walce z koronawirusem.

Przez dwa tygodnie, do 9 kwietnia 2020 roku, UTP wyprodukowało 1649 przyłbic, realizując w ten sposób postawiony na początku cel dostarczenia służbie zdrowia przynajmniej 1500 przyłbic. Czwartkowa produkcja osiągnęła rekordowy poziom – jednego dnia udało się wyprodukować aż 310 przyłbic.

Akcja #UTPdlaSzpitali nie byłaby możliwa bez ogromnego wsparcia przedsiębiorców, nie tylko z regionu kujawsko-pomorskiego.  Nieodpłatnie folię do produkcji przyłbic ochronnych dostarczyły firmy Inline Poland z Murowanej Gośliny, Kolbud i Miko PAC z Bydgoszczy, sieci sklepów LIDL Polska i ALDI Polska zapewniają kartony do pakowania i wysyłki. Bezcenna jest pomoc Bydgoskiego Klastra Przemysłowego, który pomaga załatwić rzeczy niemożliwe.  8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej wspiera Uczelnię w dowozie przyłbic na terenie województwa – wymienia Michał Grzybowski, kierownik Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Uczelniane przyłbice zostały przekazane jednostkom służby zdrowia w Bydgoszczy, Grudziądzu, Inowrocławiu, Toruniu, Włocławku, Nakle nad Notecią, Świeciu nad Wisłą, Chełmnie i Żninie. – To nie koniec. #TeamUTP działa nadal i na bieżąco będzie przekazywał pozostałym szpitalom i jednostkom służby zdrowia sprzęt ochronny w regionie kujawsko-pomorskim – mówi Grzybowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści