Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePonad 200 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczono podczas akcji w regionie. Towar pochodził z przemytu
25.04.2020 | 09:37

Ponad 200 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczono podczas akcji w regionie. Towar pochodził z przemytu

Jak mówią funkcjonariusze, straty Skarbu Państwa, gdyby towar wszedł na czarny rynek, mogłyby sięgnąć nawet 250 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Papierosy zabezpieczone podczas akcji w Czerniewicach.

Fot. Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Administracji Skarbowej

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali Ormianina, który przewoził w aucie papierosy, które nie miały wymaganych znaków akcyzy.

Działania funkcjonariuszy wojewódzkiego oddziału Urzędu Celno-Skarbowego prowadzone były w głównej mierze w okolicach miejscowości Czerniewce. – Mundurowi koncentrowali się przede wszystkim na zapobieganiu bezprawnemu wywozowi z kraju leków, środków ochrony indywidualnej i sprzętu medycznego – mówią funkcjonariusze.

Podczas rutynowej kontroli, w jednym z zatrzymanych samochodów funkcjonariusze znaleźli papierosy. Kierowca chryslera przewoził w bagażniku 220 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. – Paczki papierosów, oznaczone białoruskimi banderolami, musiały zostać przemycone zza wschodniej granicy – słyszymy w urzędzie. W sumie skonfiskowano 11 tys. paczek papierosów, które przekazane zostały do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

W związku ze sprawą zatrzymano Ormianina. Jak mówią funkcjonariusze, gdyby towar został upłynniony na czarnym rynku, to straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 250 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści