Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 16 • L 16
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePonad 200 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczono podczas akcji w regionie. Towar pochodził z przemytu
24-04-2020_ autostrada A1 Czewujewo_kontrola_papierosy_Krajowa Administracja Skarbowa-2
25.04.2020 | 09:37

Ponad 200 tysięcy sztuk papierosów zabezpieczono podczas akcji w regionie. Towar pochodził z przemytu

Jak mówią funkcjonariusze, straty Skarbu Państwa, gdyby towar wszedł na czarny rynek, mogłyby sięgnąć nawet 250 tysięcy złotych.

Na zdjęciu: Papierosy zabezpieczone podczas akcji w Czerniewicach.

Fot. Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Administracji Skarbowej

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali Ormianina, który przewoził w aucie papierosy, które nie miały wymaganych znaków akcyzy.

Działania funkcjonariuszy wojewódzkiego oddziału Urzędu Celno-Skarbowego prowadzone były w głównej mierze w okolicach miejscowości Czerniewce. – Mundurowi koncentrowali się przede wszystkim na zapobieganiu bezprawnemu wywozowi z kraju leków, środków ochrony indywidualnej i sprzętu medycznego – mówią funkcjonariusze.

Podczas rutynowej kontroli, w jednym z zatrzymanych samochodów funkcjonariusze znaleźli papierosy. Kierowca chryslera przewoził w bagażniku 220 tysięcy sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy. – Paczki papierosów, oznaczone białoruskimi banderolami, musiały zostać przemycone zza wschodniej granicy – słyszymy w urzędzie. W sumie skonfiskowano 11 tys. paczek papierosów, które przekazane zostały do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

W związku ze sprawą zatrzymano Ormianina. Jak mówią funkcjonariusze, gdyby towar został upłynniony na czarnym rynku, to straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków przekroczyłyby kwotę 250 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści