Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 3 • L 3
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPonad tysiąc zawodników na bydgoskich mistrzostwach. W tym polskie gwiazdy
24.03.2017 | 10:08

Ponad tysiąc zawodników na bydgoskich mistrzostwach. W tym polskie gwiazdy

W lipcu na stadionie Zawiszy odbędą się młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce.

Na zdjęciu: Do Bydgoszczy przyleci ponad tysiąc sportowców.

Fot. mat. prasowe

Ponad tysiąc zawodników wstępnie zgłosiło się do mistrzostw Europy do lat 23, które w lipcu odbędą się w Bydgoszczy. Podczas imprezy wystąpią m.in. wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki.

W imprezie – zgodnie ze wstępną listą zgłoszeń – wystąpi 1109 zawodników reprezentujących 42 kraje. Do Bydgoszczy przyleci też kilkuset członków sztabów szkoleniowych i obsługi reprezentacji. Największe delegacje planują do Polski przysłać Włosi oraz Niemcy. – To są założenia krajowych federacji, na potwierdzenia musimy jeszcze trochę zaczekać. Wtedy będziemy mieli pewność co do liczby uczestników – mówi dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński.

Liczbę zawodników, jaka ostatecznie wystąpi latem na Zawiszy poznamy na początku lipca. Gwiazdami reprezentacji Polski mają być czwarta oszczepniczka igrzysk w Rio Maria Andrejczyk oraz medaliści niedawno zakończonych halowych mistrzostw Europy – Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui i Konrad Bukowiecki. – Ilu zawodników wyślemy do Bydgoszczy, będziemy wiedzieli po mistrzostwach Polski do lat 23 w Suwałkach, które odbędą się 1 i 2 lipca. Myślę, że realnie w mistrzostwach Europy wystartuje ok. 60 naszych zawodników. Minima będzie można uzyskiwać od 29 kwietnia, a w wybranych konkurencjach wytrzymałościowych nawet wcześniej – opowiada dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

11. Mistrzostwa Europy U23 odbędą się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy pomiędzy 13 a 16 lipca. Bilety na zawody dostępne są m.in. w serwisie eBilet.pl oraz Empikach na terenie całego kraju.


Powiązane treści