Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ponowny przetarg na rewitalizację plaży. Pierwszy zakończył się fiaskiem

Dodano: 05.04.2018 | 11:27
plaża Wąsosz

Drugi przetarg został ogłoszony jeszcze przed świętami.

Na zdjęciu: Plaża w Wąsoszu ma się zmienić po rewitalizacji.

Fot. Andrzej Schmidt

Fiaskiem zakończył się pierwszy przetarg na wykonanie prac remontowych związanych z rewitalizacją plaży w Wąsoszu.

Jak udało nam się ustalić, w pierwszym postępowaniu przetargowym nie zgłosiła się żadna firma, która byłaby zainteresowana wykonaniem prac. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Szubiński magistrat tuż przed Wielkanocą ogłosił drugi przetarg, a zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 13 kwietnia.

Założenia związane ze zmianami na plaży są bardzo ambitne. Wykonany ma zostać pomost pływający o długości 100 m, który w całości powstanie z tworzywa sztucznego w kształcie litery L z miejscem dla ratowników, a także wyspa pływająca ze zjeżdżalnią. Dodatkowo wybudowany będzie specjalny pływający pomost cumowniczy na szesnaście stanowisk dla sprzętu wodnego: kajaków i łodzi. Planowana jest budowa nabrzeża z promenadą spacerową z drewna syntetycznego, na pomoście i promenadzie zostanie zamontowane oświetlenie solarne i mała architektura: ławki i kosze na śmieci. Na terenie plaży zaprojektowano dwie przebieralnie oraz ławostoły z drewna syntetycznego.

Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie 1,2 mln zł, a dofinansowanie na prace remontowe w wysokości 260 tysięcy złotych przekazał także urząd marszałkowski.

Szymon Fiałkowski