Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
4C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPopłyną Wodą Bydgoską. Wciąż można się zapisać
28.07.2016 | 13:50

Popłyną Wodą Bydgoską. Wciąż można się zapisać

Zawody odbędą się 15 sierpnia.

Na zdjęciu: Grafika promująca imprezę.

Fot. mat. prasowe

15 sierpnia odbędzie się III edycja zawodów „Woda Bydgoska”. Organizatorzy chcą zachęcić do startu nie tylko osoby trenujące pływanie, ale też innych mieszkańców Bydgoszczy.

– Są to jedyne w kraju zawody na otwartym akwenie, w rzece w centrum miasta – mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator programu Aktywna Bydgoszcz, w skład którego wchodzą zaplanowane na 15 sierpnia zawody. – Na co dzień z Brdy korzystają głównie wioślarze i kajakarze. Chcemy pokazać, że rzeka może być atrakcją dla każdego – dodaje.

W tegorocznej edycji limit uczestników został zwiększony z 350 osób do 600. 350 osób rywalizować będzie na dystansie 650 m, 150 na 1600 m i 100 na 2800 m. Miejsca zostały już tylko na najkrótszym dystansie, gdyż na pozostałych listy startowe zapełniły się w ciągu zaledwie tygodnia.

Trasa poprowadzona będzie Brdą i w zależności od dystansu jej początek i koniec wyznaczać będą most Jana Kiepury, śluza miejska, Rybi Rynek lub HSW Łuczniczka. Pierwsi pływacy wystartują o godzinie 11, a kolejni uczestnicy, w 50-osobowych grupach, będą puszczani co pół godziny. Udział w zawodach jest bezpłatny, a wystąpić może każdy, kto ukończył 18 lat lub młodzież w wieku minimum 16 lat za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Pula nagród w imprezie wynosi 25 tysięcy złotych.


Powiązane treści