Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPopularność bydgoskiego zoo wzrasta. Zwiedzających jest prawie dwa razy więcej
29.11.2016 | 14:08

Popularność bydgoskiego zoo wzrasta. Zwiedzających jest prawie dwa razy więcej

To miejsce z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjne.

Na zdjęciu: Dawne wejście do zoo w Myślęcinku.

Fot. Justyna Wróblewska

Ogród Zoologiczny znajdujący się w Myślęcinku to miejsce coraz chętniej odwiedzane przez bydgoszczan i turystów. Remonty, modernizacje oraz inne inwestycje sprawiają, że to miejsce zyskuje na atrakcyjności.

W przeciągu pięciu lat liczba  zwiedzających wzrosła niemal dwukrotnie. W 2015 roku odwiedziło je prawie 143 tys. osób, a w 2010 roku liczba ta nie przekraczała 79 tys.

Taki wynik jest efektem realizacji inwestycji zrealizowanych w zoo. W tym roku odremontowano ścieżki dla zwiedzających i stworzono m.in. nowe pomieszczenia dla lemurów Katta, wyremontowano woliery dla sów, pustułek i jastrzębia, zmodernizowano wybieg dla tygrysa. Podobne działania mają być prowadzone również w przyszłych latach –  Na terenie zoo w przyszłym roku wyremontowane zostaną kolejne woliery i klatki. Właśnie trwają prace projektowe i w najbliższym czasie okaże się, na ile nas będzie stać, dlatego też nie można w tej chwili określić dokładnej liczby i konkretnych zwierząt, które otrzymają nowe mieszkanie – mówi rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślecinek” Sandra Tyczyno.

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja ułatwi zwiedzanie zoo w Myślęcinku. To pierwszy taki projekt w Polsce

Oprócz unowocześniania klatek, wolierów i wybiegów, władze zoo starają się również powiększać liczbę zwierząt zamieszkujących teren Ogrodu Zoologicznego. W ostatnich latach wzbogacono kolekcje gadów, płazów i owadów. Sprowadzono także m. in. serwala, afrojeża białobrzuchego, skunksa, wydry oraz tygrysa syberyjskiego stanowiącego jedną z największych atrakcji. W najbliższym czasie na wybiegach nie pojawią się nowe zwierzęta. Powodem jest zbliżający się sezon zimowy i skupienie uwagi przede wszystkim na już obecnych mieszkańcach zoo. – Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego, by przyjrzeć się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy – zachęca rzecznik Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślecinek” Sandra Tyczyno.


Powiązane treści