Porażka na początek turnieju we Włoszczowej. Siatkarze Chemika ulegli GKS-owi

Dodano: 06.09.2018 | 21:21

Bydgoscy siatkarze jutro zagrają o trzecie miejsce.

Na zdjęciu: Siatkarze Chemika ulegli we Włoszczowej GKS-owi Katowice.

Porażka bydgoskich siatkarzy na rozpoczęcie turnieju we Włoszczowej. Podopieczni Jakuba Bednaruka w czterech setach przegrali z GKS-em Katowice.

Turniej w Świętokrzyskim to pierwszy poważny sprawdzian dla bydgoskich siatkarzy, którzy szlifują formę przed nowym sezonem PlusLigi. We Włoszczowej ich rywalami są drużyny, z którymi Chemik rywalizuje o punkty w PlusLidze. W półfinale, Chemikowi przyszło zmierzyć się z GKS-em Katowice.

O losach pierwszej partii zadecydowała końcówka. W jej końcówce, rywale wykorzystali dwie kontry (ataki Depowskiego i Sobańskiego), a bydgoszczanom zaszwankowała skuteczność w ataku (cztery bloki katowiczan i dwa błędy siatkarzy Chemika). Zupełnie inaczej wyglądał drugi set, w którym zespół bydgoski od początku narzucił swój styl gry i szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę. Asami serwisowymi popisali się Vinhedo i Morozau, a dodatkowo gracze Chemika aż sześć razy blokowali ataki przeciwnika.

Drugi wysoko wygrany set przez bydgoską drużynę tylko podrażnił przyjezdnych, którzy tym samym zrewanżowali się w trzecim secie, którego wygrali 25:13, notując 75% skuteczności w ataku, przy zaledwie 38% Chemika i do tego katowiczanie aż pięć punktów w tej odsłonie zdobyli bezpośrednio z zagrywki. Najbardziej żal czwartej partii, w której bydgoszczanie przegrywali 3:8, 14:16 a mimo to potrafili doprowadzić do remisu, a następnie do gry na przewagi. W niej skuteczniejsi byli rywale, którzy rozstrzygnęli pojedynek po czwartej piłce meczowej.

TURNIEJ TOWARZYSKI SIATKARZY – WŁOSZCZOWA, 6.09.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – GKS KATOWICE 1:3 (20:25, 25:15, 13:25, 31:33)

CHEMIK: Vinhedo 4, Kovacević 6, Szalacha 7, Filipiak 10, Lipiński 16, Morozau 10 oraz A. Kowalski (libero), Sieńko, Witek 1, Gryc, Lesiuk 1.

GKS: Komenda 3, Depowski 15, Kohut 5, Krzysiek 6, Sobański 18, Krulicki 9 oraz Mariański (libero), Fijałek, Butryn 11, Sobala 5, Woch, Ogórek.

Sędziowali: Marek Orlef, Marcin Rek.