Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPort multimodalny w Bydgoszczy zagrożony? Prezydent Bruski wzywa przedstawicieli marszałka
04.07.2017 | 14:14

Port multimodalny w Bydgoszczy zagrożony? Prezydent Bruski wzywa przedstawicieli marszałka

We wrześniu sprawą ma zająć się rada miasta.

Na zdjęciu: Nadal nie wiadomo, czy kontenery z Trójmiasta będą trafiać do Bydgoszczy.

Fot. freeimages

Port multimodalny może zapewnić w Bydgoszczy nawet kilka tysięcy nowych miejsc pracy. Na razie nie wiadomo jednak, czy w ogóle powstanie.

Węzeł przeładunkowy miałby odciążyć porty w Gdańsku i Gdyni. Kontenery nie oczekiwałaby w Trójmieście na rozładowanie, ale trafiałyby do Bydgoszczy, skąd następnie rozdysponowywane byłyby do miejsc docelowych. Dzięki temu porty oszczędziłyby na opłatach za postój kontenerowca, a w mieście nad Brdą powstałyby – jak wyliczał w marcu poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos – setki, a może nawet tysiące miejsc pracy.

Do powstania węzła potrzebne jest wsparcie m.in. urzędu marszałkowskiego. Trzy miesiące temu silnie zaangażowany w sprawę Roman Jasiakiewicz przekonywał, że władze województwa zaczęły patrzeć na sprawę przychylniej. W poniedziałek jednak na spotkaniu z parlamentarzystami i  Rafałem Bruskim zwrócił uwagę na dwuznaczną rolę pełnomocnika zarządu województwa, który, jak tłumaczył później sternik miasta, nie mówi jednoznacznie o powstaniu portu w Bydgoszczy. Czasami formułuje też przekaz, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Temat pojawi się prawdopodobnie na wrześniowej sesji rady miasta. Jak poinformował prezydent, zaproszeni na nią zostaną przedstawiciele marszałka, którzy będą mieli poinformować o poczynionych działaniach. – My także pokażemy, co dotąd zrobiliśmy – zapowiada Bruski.


Powiązane treści