[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pościg koło Bydgoszczy. Kierowca volkswagena uciekał przed policjantami

Dodano: 14.09.2022 | 10:15

Na zdjęciu: Kierowcę volkswagena passata zatrzymano po krótkim pościgu.

Fot. mat. policji

Policjanci z Solca Kujawskiego zatrzymali po pościgu 52-letniego kierowcę volkswagena passata, który postanowił nie zatrzymywać się do kontroli. Szybko okazało się, dlaczego uciekał on przed funkcjonariuszami.

Do policyjnego pościgu doszło w minioną sobotę (10 września) tuż po godzinie dwudziestej. To wtedy soleccy policjanci otrzymali informację, że volkswagenem może kierować osoba, która ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – Tę informację natychmiast pojechał sprawdzić patrol, który chwilę wcześniej zauważył wspomniany samochód – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do rutynowej kontroli, ale kierujący volkswagenem nie reagował na włączone przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne do zatrzymania i zaczął przyspieszać. Pościg nie trwał jednak długo. – Z uwagi na nierówności na drodze, mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uszkadzając auto – dodaje Kowalska.

Szybko też okazało się, dlaczego 52-latek uciekał przed mundurowymi. Potwierdziło się, że mężczyzna od maja br. miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a ponadto od niego było wyczuwalna woń alkoholu. – Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że mężczyzna ma 0,8 promila alkoholu w organizmie, a na wycieraczce w aucie miał rozlane piwo – relacjonuje kom. Lidia Kowalska. Poza tym, auto nie miało ważnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia, a już wcześniej zatrzymano dowód rejestracyjny samochodu.

52-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego, a także za wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pościg koło Bydgoszczy. Kierowca volkswagena uciekał przed policjantami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments