Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pościg za pijanym kierowcą. Zakończył się na ogrodzeniu

Dodano: 01.03.2022 | 13:15

Na zdjęciu: Kierowca skody uderzył w ogrodzenie.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nietrzeźwy kierowca wpadł w Solcu Kujawskim. 37-letni mężczyzna został zatrzymany, gdy próbując uciec przed policją, wjechał w ogrodzenie posesji.

Na ulicy Jana Pawła II w Solcu Kujawski patrol policji zauważył pojazd marki Skoda, którego kierowca nie zastosował się do zakazu ruchu w obu kierunkach. Funkcjonariusze ruszyli za nim, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe.

– Kierowca skody na widok policjantów zaczął przyspieszać i uciekać ulicami Solca Kujawskiego. Pościg kontynuowany był między innymi ulicami Piastów, Bohaterów Września, Żwirki Wigury i Leśną. Podczas ucieczki kierowca wprowadzał pojazd w poślizg i przejeżdżał wzdłuż przejścia dla pieszych, by uniknąć zatrzymania – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Ucieczka zakończyła się na ulicy Błonie. Tam kierowca nie zapanował nad pojazdem, wpadł  w poślizg i uderzył w ogrodzenie posesji. Został szybko wyciągnięta z auta i obezwładniony. – 37-latek był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jego pojazd został odholowany, a policjanci zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy – mówi kom. Słomski.

Śledczy przedstawili 37-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Funkcjonariusze skierują też wniosek o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia, w tym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym oraz spowodowanie kolizji. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, utrata prawa jazdy, a także wysoka grzywna.

0 0 votes
Article Rating
Pościg za pijanym kierowcą. Zakończył się na ogrodzeniu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments