Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szalony pościg za przestępcą! Zobacz nagranie z akcji [WIDEO]

Dodano: 21.11.2022 | 10:18

Na zdjęciu: Mężczyzna uciekał kradzionym fordem focusem.

Fot. KMP Toruń

Policjanci z Bydgoszczy i Torunia prowadzili pościg za dobrze znanym funkcjonariuszom 41-latkiem, który jechał kradzionym fordem focusem. Mimo problemów, mężczyzna ostatecznie został zatrzymany na terenie Torunia.

Do zdarzenia doszło 16 listopada. – Około godz. 11:30 kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie, na jednej z polnych dróg w okolicach Lubicza Dolnego, zauważyli zaparkowanego forda focusa. Kiedy policjanci podjechali bliżej tego samochodu okazało się, że siedzi w nim mężczyzna. Na widok funkcjonariuszy odwrócił głowę i zaczął udawać, że czegoś szuka. To wydało się kryminalnym podejrzane, więc postanowili podejść do pojazdu. Jeden z funkcjonariuszy zapukał w szybę i pokazał legitymację. Wtedy kierowca gwałtownie ruszył – opisuje st. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Funkcjonariusze zaczęli pościg za szybko odjeżdżającym samochodem. Podczas szaleńczej ucieczki mężczyzna skierował się w stronę centrum Torunia. Po drodze wielokrotnie ignorował polecenia zatrzymania pojazdu, powodując ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych i innych pojazdów.

Do pościgu za autem ruszyły również oznakowane radiowozy z policjantami z komisariatu na Rubinkowie i Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. – Auto wjechało do Torunia Szosą Lubicką. Na wysokości ul. Olimpijskiej policjanci byli blisko zatrzymania uciekiniera, ale ten wyminął blokujące go radiowozy i ruszył chodnikiem wzdłuż ul. Olimpijskiej – przekazuje Chrostowski. Jak widzimy na nagraniu, policjantom początkowo „pomógł” kierowca białego samochodu dostawczego, który chcąc skręcić na skrzyżowaniu, zablokował kierowcę focusa. Po chwili jednak… ruszył, umożliwiając mężczyźnie dalszą ucieczkę.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nocny wypadek niedaleko Bydgoszczy. Dwie osoby przewieziono do szpitala [ZDJĘCIA]


Pościg nie trwał jednak długo. Po przejechaniu kilkuset metrów 41-latek wjechał w las i nie mógł już kontynuować jazdy. – Wybiegł z auta i zaczął uciekać pieszo. Cały czas miał za plecami ścigających go policjantów. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów mundurowi dogonili go i obezwładnili – podkreśla st. asp. Chrostowski.

Okazało się, że 41-latek jest dobrze znany policjantom. Wcześniej był karany miedzy innymi za udział w obrocie narkotykami i niestosowanie się do wyroku sądu. Szybko też wyszło na jaw, co było powodem ucieczki: auto, którym poruszą się mężczyzna, zostało skradzione na terenie Niemiec. Ponadto, kierowca miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

41-latek trafił za kraty. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli, paserstwa oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla pieszych, którzy znajdowali się na chodniku i przejściu dla pieszych. Teraz może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

Pościg w Toruniu – zobacz wideo

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rysiu
Rysiu
1 rok temu

Milicja jak zwykle stworzyła zagrożenie. Banda głąbów

Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

Wykiwał kulsonów jak dzieci