[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pościg ulicami centrum Bydgoszczy. 16-latek chciał umknąć policji, ale rozbił auto

Dodano: 12.07.2021 | 16:47

Na zdjęciu: Podczas pościgu 16-latek wjechał w ulicę Mazowiecką, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kolejny znak drogowy oraz zaparkowanego tam opla. Ten w konsekwencji siły uderzenia został przepchnięty na zaparkowanego przed nim land rovera.

Fot. KWP Bydgoszcz

W miniony piątek (9 lipca) bydgoscy policjanci przeprowadzili pościg za kierowcą, którzy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna zakończył rajd rozbijając samochód na ulicy Mazowieckiej, a następnie próbował umknąć stróżom prawa na własnych nogach. Funkcjonariusze dopadli jednak kierowcę – jak się okazało, był nim 16-latek, który miał przy sobie narkotyki.

Podczas wieczornego patrolu Śródmieścia policyjny „wywiadowcy” z bydgoskiej komendy zauważyli, że jadące ulicą Racławicką auto marki Renault, przy którym nie działały tylne światła. – Policjanci włączyli natychmiast sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący pojazdem zamiast się zatrzymać kontynuował jazdę i zaczął przyspieszać. Rozpoczął się pościg – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Rozpoczęty około 22:30 pościg miał nietypowy przebieg. – Młody człowiek siedzący za kierownicą jadąc ulicą Sienkiewicza wjechał w znak drogowy znajdujący się po lewej stronie drogi, a następnie z dużą prędkością wjechał w ulicę Mazowiecką, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kolejny znak drogowy oraz zaparkowanego tam opla. Ten w konsekwencji siły uderzenia został przepchnięty na zaparkowanego przed nim land rovera. Oba pojazdy uległy uszkodzeniu – wylicza podkom. Kowalska.

Sam ścigany pośpiesznie opuścił pojazd i zaczął uciekać. – Wbiegł na ulicę Pomorską, a następnie Świętojańską, gdzie został zatrzymany przez ścigających go policjantów – dodaje przedstawicielka bydgoskiej policji. Jak się okazało, uciekinierem był… 16-latek, a powodem jego kroku – posiadanie narkotyków. Biegnąc ulicą Pomorską wyrzucił bowiem 14 woreczków strunowych z zawartością kryształków koloru białego. – Kolejne dwa woreczki z opisywaną substancją policjanci ujawnili przy nim – miał je schowane w bieliźnie. Zabezpieczona substancja została wstępnie zbadana narkotesterem. Badanie wykazało, że jest to ponad 28 gramów pochodnej amfetaminy. 16-latek został przewieziony do komisariatu na Śródmieściu, a następnie do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań – uzupełnia podkom. Kowalska.


CZYTAJ TAKŻE: Wakacje w areszcie. Młodzi mężczyźni dokonywali rozbojów w centrum Bydgoszczy – wpadli na Starym Rynku


Podczas policyjnych czynności okazało się, że nieletni przebywa aktualnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz ponownie poniesie konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał bowiem dwa zarzuty dotyczące posiadania zabronionych substancji oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo dawania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Decyzje w jego sprawie podejmie – z uwagi na wiek sprawcy – Sąd Rodzinny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments