Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Posłowie PiS chwalą się załatwionym dofinansowaniem dla Astorii

Dodano: 06.06.2017 | 15:12
Ewa Kozanecka Tomasz Latos Bydgoszcz

- Mamy dla bydgoszczan i regionu dobrą wiadomość - tak poseł Latos rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową...

Na zdjęciu: Ewa Kozanecka i Tomasz Latos podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

– Chcieliśmy przekazać kolejną dobrą wiadomość dla bydgoszczan i regionu. W ramach programu „Inwestycje o szczególnym znaczeniu dla sportu” Bydgoszcz dostała 25 mln zł na rewitalizację kompleksu Astorii – ogłosił na dzisiejszej konferencji prasowej  poseł PiS Tomasz Latos.

­Każdy z nas stara się walczyć o ważne sprawy dla regionu – ciągnął dalej poseł Latos – i robimy to skutecznie; czy to dotyczy sportu, dróg, ochrony zabytków, kultury. I to, że atakujemy ministrów konstytucyjnych, powoduje, że w wielu sprawach jesteśmy naprawdę skuteczni.

Posłanka Ewa Kozanecka podkreśliła, że przyznane Bydgoszczy dofinansowanie na budowę basenu olimpijskiego jest najwyższym przydzielonym w tym roku przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Bydgoszcz będzie pierwszym miastem w województwie, które będzie mogło pochwalić się tak nowoczesnym obiektem sportowym, dzięki merytorycznemu podejściu do sprawy zarówno przez ministra sportu i turystyki, jak i jego zastępcę.

Dla nas, posłów, pomaganie miastu w uzyskiwaniu najlepszego dofinansowania do różnych przedsięwzięć jest obowiązkiem i zadaniem, z którego nie zrezygnujemy – zadeklarowała posłanka PiS.

Po tych słowach poseł Latos zaprosił prezydenta Bydgoszczy do współpracy. Jeżeli tak się stanie – o wiele więcej uda się ważnych spraw dla miasta i regionu załatwić. – My staramy się konstruktywnie współpracować z prezydentem Bruskim i oczekujemy od niego tego samego – powiedział poseł Latos.

Tymczasem ratusz chwali się, że dzięki dobrej kondycji finansowej miasto może zwiększyć środki na wkład własny i rozpocząć to zadanie, na które potrzeba około stu milionów złotych. A przypomnieć należy, iż projekt budowy nowego olimpijskiego basenu na gruzach dawnej Astorii uzyskał o połowę niższe dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki niż wnioskowane przez miasto 50 mln zł.