Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Postępują prace na budowie ronda turbinowego. Od jutra zmiany w organizacji ruchu [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.12.2019 | 11:54

Prace związane z budową ronda turbinowego prowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia.

Na zdjęciu: Od czwartkowego wieczora, ruch pojazdów zostanie przestawiony na południową stronę drogi wojewódzkiej 223.

Fot. Filip Kowalkowski / Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Na półmetku są prace związane z budową ronda turbinowego, które ma połączyć Białe Błota z osiedlem Miedzyń w Bydgoszczy. Zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od jutra.

Kierowcy będą poruszać się nowo powstałą jezdnią po południowej stronie drogi wojewódzkiej 223, czyli ulicy Szubińskiej. Zmiana wejdzie w życie w czwartek wieczorem.

Główne prace związane z budową ronda prowadzi PBDiM Kobylarnia. Ruszyły one w wakacje, a w tym czasie m.in. przebudowano podziemne sieci i zbudowano nową kanalizację deszczową. Ponadto, drogowcy ułożyli pierwsze warstwy asfaltu i na jezdniach namalowali pasy. Od czwartku mają się rozpocząć prace związane z budową północnej jezdni i drogi dojazdowej w kierunku osiedla Miedzyń. – Odbiory całego zadania planujemy przed wakacjami – mówi Beata Krzemińska z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko 18,6 mln zł. Wcześniej powstał dojazd do ronda od strony Trzcińca, na koszt gminy Białe Błota powstaje z kolei nowy odcinek Alei Ofiar Hitleryzmu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
4 lat temu

Wygląda na to że nawet redakcji nie udało się spotkać jakiegoś pracownika na tej budowie. Nawet zrobić sobie zdjęcie żaden nie przyszedł.

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Gdzie można zgłosić porzuconą budowę?