Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 18 • L 16
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPosterunek policji na Osowej Górze otwarty. Budowa trwała kilkanaście miesięcy [ZDJĘCIA]
04.10.2020 | 08:59

Posterunek policji na Osowej Górze otwarty. Budowa trwała kilkanaście miesięcy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowy posterunek policji mieści się przy ul. Sardynkowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na Osowej Górze ponownie funkcjonuje posterunek policji. W piątek odbyła się uroczystość otwarcia obiektu przy ulicy Sardynkowej.

Posterunek na Osowej Górze podlegać będzie pod komisariat Bydgoszcz-Błonie. Kierownikiem posterunku przy Sardynkowej będzie asp. sztab. Marek Suszek. – Razem ze mną będzie tutaj trzynastu funkcjonariuszy: pięciu dzielnicowych, trzech funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i czterech w zespole patrolowo-interwencyjnym – mówi asp. sztab. Suszek.

Nowemu kierownikowi posterunku klucze do posterunku wręczył nadinsp. Dariusz Augustyniak – pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji. – Ten posterunek jest 130 odtworzonym od momentu utworzenia programu modernizacji policji – nadmienia nadinsp. Augustyniak i dodaje, że jeszcze w tym roku oddanych do użytku zostanie kolejnych 41 odtworzonych posterunków.

– Pamiętam, gdy mieszkańcy zgłaszali potrzebę utworzenia nowej jednostki organizacyjnej policji, problemy które były zgłaszane – mówi Jarosław Wenderlich, minister w KPRM. Funkcjonariuszom życzy jak najskuteczniejszej walki z przestępczością.

Prace związane z budową nowej siedziby posterunku policji na Osowej Górze rozpoczęły się pod koniec października 2019 r., a zakończyły w lipcu br. – Nowo wybudowany posterunek policji na Osowej Górze jest dwukondygnacyjny i nawiązuje architekturą do otaczającej zabudowy, a jednocześnie eksponuje swoje przeznaczenie. Na parterze znajdują się: poczekalnia, dyżurka, dwa pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, a także garaż na dwa pojazdy. Na piętrze umiejscowione są pomieszczenia biurowe, szatnie, suszarnia, aneks socjalny i serwerownia – wylicza rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz.

Koszt inwestycji to ponad 3 mln złotych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści