Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 13 • L 12
11C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
13C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePoszukiwani listami gończymi wpadli w ręce policyjnych „łowców cieni”. Jeden z nich ujęty w naszym regionie
Centralne Biuro Śledcze Policji_ zdj. ilustracyjne CBŚP
30.07.2019 | 08:37

Poszukiwani listami gończymi wpadli w ręce policyjnych „łowców cieni”. Jeden z nich ujęty w naszym regionie

O zatrzymaniach mężczyzn poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Na zdjęciu: Policjanci z grupy tzw. "łowców cieni" ujęli we Włocławku 53-letniego mężczyznę.

Fot. CBŚP

Trzech mężczyzn, którzy byli poszukiwani listami gończymi, zatrzymali funkcjonariusze z grupy tzw. „łowców cieni”.

Trójka zatrzymanych była poszukiwana za handel ludźmi i przemyt narkotykami. Jak informuje policja, dwaj mężczyźni byli poszukiwani przez sąd w Wielkiej Brytanii.

Jeden z poszukiwanych mężczyzn wpadł we Włocławku. To 53-latek, za którym brytyjska strona wydała Europejski Nakaz Aresztowania. Ignacy B. został skazany przez brytyjski sąd na łączną karę jedenastu lat pozbawienia wolności, a był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się handlem ludźmi. – Mężczyzna w trakcie prowadzonego procesu wyjechał do Polski, gdzie przebywał zmieniając miejsca pobytu – mówi kom. Iwona Jurkiewicz z biura prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Mężczyzna najpierw ukrywał się na terenie woj. łódzkiego, a potem na Kujawach i Pomorzu, gdzie ostatnio został ujęty. Akcja zatrzymania 53-latka została przeprowadzona we Włocławku. Dodajmy, że do grupy handlującej ludźmi, na Wyspach Brytyjskich zatrzymano jeszcze szesnastu innych podejrzanych, których skazano na kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Włocławski sąd w ciągu najbliższych dni będzie decydował o tym, czy przeprowadzona zostanie ewentualna ekstradycja zatrzymanego do Wielkiej Brytanii.

Policyjni „Łowcy cieni” ujęli jeszcze dwóch innych mężczyzn. Na terenie Warszawy wpadł 32-latek, skazany przez brytyjski sąd na 13 lat więzienia za handel narkotykami i pranie pieniędzy, a w Polsce był notowany m.in. za bójki i pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi. W Węgrowie ujęto 62-latka, za którym warszawski sąd wydał dwa listy gończe w związku z przestępstwami jego udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się między innymi wymuszeniami rozbójniczymi czy przestępstwami przeciwko wolności człowieka oraz narkotykowymi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści