Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Poszukiwani po tragicznym wypadku pod Bydgoszczą zostali aresztowani. W poniedziałek usłyszeli zarzuty

Dodano: 05.11.2019 | 12:25

Na zdjęciu: Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy.

Fot. KWP Bydgoszcz

W poniedziałek informowaliśmy o końcu poszukiwań kobiety i mężczyzny, którzy w sierpniu spowodowali śmiertelny wypadek w miejscowości Chrośna na trasie Solec Kujawski – Nowa Wieś Wielka. Jeszcze tego samego dnia oboje zostali aresztowani i usłyszeli zarzuty.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 9 sierpnia w miejscowości Chrośna (gmina Solec Kujawski). Kierujący nissanem almera w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. W wyniku uderzenia kierujący motorowerem poniósł śmierć na miejscu, a jego pasażer został ranny.

Kierowca nissana oddalił się z miejsca wypadku. Razem z nim w aucie jechała kobieta. Policja wystawiła za nimi list gończy i prowadziła szeroko zakrojone poszukiwania. W nocy z niedzieli na poniedziałek, po trzech miesiącach od zdarzenia para sama się zgłosiła, stawiając się na inowrocławską komendę, o czym już informowaliśmy.

Jeszcze tego samego dnia prokurator po przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o ich tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na trzy miesiące. 30-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy. Natomiast 29-latka będzie odpowiadać za nieudzielenie pomocy, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Poszukiwani po tragicznym wypadku pod Bydgoszczą zostali aresztowani. W poniedziałek usłyszeli zarzuty
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments