Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPoszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany. Wpadł w naszym regionie
21.05.2018 | 10:47

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany. Wpadł w naszym regionie

Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Na zdjęciu: 33-latek został zatrzymany i oczekuje w sądzie na ekstradycję do Wielkiej Brytanii.

Fot. KWP Bydgoszcz

Funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mężczyznę, za którym wystawiony był Europejski Nakaz Aresztowania. Trwa procedura związana z jego ekstradycją.

33-latka poszukiwała brytyjska policja. – Jest on zamieszany w przestępstwo niewolnictwa, polegający na wykorzystywaniu ludzi do pracy przymusowej – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji. W sprawę zaangażowani byli funkcjonariusze wydziału do walki z handlem ludźmi biura kryminalnego komendy głównej policji oraz wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

– Z informacji policjantów wynika, że pokrzywdzeni są obywatelami naszego kraju – dodaje podinsp. Chlebicz. Śledczy ustalili, że poszukiwany 33-latek może przebywać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek w Nowym Ciechocinku (powiat aleksandrowski).

– Prowadzący samochód nie miał żadnych dokumentów i podał inne dane, niż osoby poszukiwanej – przekazuje rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji. Funkcjonariusze ujęli 33-latka i doprowadzili go do sądu, gdzie tam oczekuje na ekstradycję do Wielkiej Brytanii. Jak informuje policja, zatrzymany współdziałał z innymi osobami, a to oznacza że w tej sprawie są możliwe kolejne zatrzymania.


Powiązane treści