Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
29% wilgotność
Wiatr: 10km/h WNW
H 11 • L 9
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePoszukiwany podawał fałszywe dane. Żona próbowała pomóc
policja bydgoszcz
12.05.2020 | 23:35

Poszukiwany podawał fałszywe dane. Żona próbowała pomóc

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę.

Fot. KWP

Kryminalni z fordońskiego komisariatu zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 41-latek wpadł, gdy łowił ryby. Robił to bez zezwolenia i w okresie ochronnym, a do tego podawał fałszywe dane personalne. Kłamstwo potwierdzała również jego żona.

W niedzielę (10.05.2020) około godziny 14:00 patrol kryminalnych z fordońskiego komisariatu zauważył przy torze regatowym przy ulicy Witebskiej w Bydgoszczy mężczyznę łowiącego ryby. Policjanci postanowili go sprawdzić. Okazało się, że nie posiada dokumentów tożsamości, karty wędkarskiej ani też pozwolenia do amatorskiego połowu ryb.

Mężczyzna podał dane personalne, ale w policyjnym systemie taka osoba nie istniała. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę o obowiązku podania prawdziwych danych, ale on zarzekał się, że właśnie tak się nazywa. Stwierdził, że jego tożsamość może potwierdzić żona, która przebywa na pobliskiej działce rekreacyjnej. – Kryminalni poszli z mężczyzną na działkę. Tam zastali kobietę, która potwierdziła dane mężczyzny. Nie posiadała dokumentu tożsamości i funkcjonariusze nie dawali im wiary – mówi kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej komendy. – Na działce była też teściowa mężczyzny. Uprzedzili kobietę o odpowiedzialności za poświadczenie nieprawdziwych danych personalnych. W tym momencie wszystko wyszło na jaw. Mężczyzna oraz jego żona kłamali – opisuje kom. Słomski.

Mężczyzna został zatrzymany, a gdy zakładano mu kajdanki, żona przyznała, że ma dokument tożsamości. Podała też prawdziwe dane osobowe męża. Po sprawdzeniu personaliów 41-latka w policyjnej bazie okazało się, że jest poszukiwany do osadzenia w najbliższym zakładzie karnym lub areszcie śledczym. Zatrzymanego poszukiwali policjanci z Cekcyna.

Funkcjonariusze poinformowali kobietę, że za nieokazanie dokumentu tożsamości i potwierdzanie fałszywych danych zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna został dowieziony do komisariatu w Fordonie.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut nieuprawnionego połowu ryb w okresie ochronnym ustanowionym od 15 marca do 31 maja. Mężczyzna będzie też odpowiadać za wprowadzanie policjantów w błąd i podawanie fałszywych danych osobowych.  Trafił już za kraty zakładu karnego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści