Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePotrącenie na ulicy Gdańskiej! Samochód uderzył w kobietę wysiadającą z tramwaju [ZDJĘCIA]
potrącenie Gdańska Bydgoszcz
25.05.2018 | 17:48

Potrącenie na ulicy Gdańskiej! Samochód uderzył w kobietę wysiadającą z tramwaju [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło około godziny 16:45.

Na zdjęciu: Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci przesłuchiwali świadków i sprawcę potrącenia (mężczyzna w marynarce).

Fot. Społeczny Rzecznik Pieszych

Do groźnego zdarzenia doszło w piątek przed godziną siedemnastą w rejonie skrzyżowania ulicy Gdańskiej z Chodkiewicza. Kobieta wysiadająca z tramwaju linii nr 4 została potrącona przez kierowcę toyoty. Z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Wypadek miał miejsce około 16:45. Z relacji świadków, do których dotarliśmy, wynika, że „czwórka” obsługiwana przez krótkiego swinga zatrzymała się na przystanku Gdańska / Chodkiewicza, jadąc w kierunku pętli Bielawy. – Gdy pasażerka otworzyła drugie drzwi i wychodziła z pojazdu, została uderzona przez pojazd osobowy. Siła uderzenia odrzuciła ją o kilka metrów – mówi nam pan Jarosław, który widział całe zdarzenie. Kobieta z obrażeniami ciała została opatrzona przez załogę karetki pogotowia, a następnie zabrana do jednego z bydgoskich szpitali. Jej stan jest obecnie nieznany.

Kierowca osobówki był przesłuchiwany na miejscu przez policjantów. Zdaniem naszych informatorów nie ma wątpliwości, że złamał przepisy, wjeżdżając w strefę zarezerwowaną dla zatrzymującego się tramwaju ograniczoną linią przystankową tzw. zygzakiem.

Ruch tramwajów na ulicy Gdańskiej był bezpośrednio po zdarzeniu wstrzymany. Linie nr 1 i 2 kursowały do pętli Rycerska, a 4, 6 oraz 10 – do Wilczaka. Około godziny 17:15 ruch został przywrócony.


Powiązane treści