Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Potrącenie rowerzystki pod Bydgoszczą. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

Dodano: 01.11.2017 | 13:04

Do groźnego w skutkach zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 10.

Na zdjęciu: Poszkodowana rowerzystka trafiła z obrażeniami do szpitala.

Fot. archiwum

52-letnia rowerzystka trafiła z obrażeniami do szpitala po tym, jak w poniedziałek nad ranem na drodze krajowej nr 10 w rejonie Makowisk została potrącona przez samochód ciężarowy. Jego kierowca zbiegł z miejsca wypadku, ale po kilku godzinach został zatrzymany przez bydgoskich policjantów.

Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy wysłanych na miejsce zdarzenia, do potrącenia kobiety doszło w momencie wyprzedzania jej przez ciężarówkę. – Nieznany wówczas sprawca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanej pomocy – relacjonuje asp. szt. Lidia Kowalska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Ranną 52-latkę karetka pogotowia przewiozła do jednego ze szpitali.

Dzięki pracy wykonanej na miejscu zderzenia i analizy zabezpieczonych dowodów w ciągu kilku godzin udało się ustalić i zlokalizować uciekiniera. Okazał się nim 51-letni bydgoszczanin. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. – Zatrzymano również jego prawo jazdy – dodaje Kowalska.

Policjanci postawili zatrzymanemu zarzuty spowodowania wypadku oraz nieudzielenia pomocy rannej rowerzystce. Grozi mu za te czyny do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.