Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powróciła sprawa przewodu wystającego z wody na plaży. Podjęto kroki

Dodano: 31.10.2023 | 10:33

Na zdjęciu: W tym roku w tej sprawie interweniował radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera

Fot. IN

Wracamy do sprawy przewodu elektrycznego, który wystawał z wody na plaży w Pieczyskach. Podjęto odpowiednie kroki, aby wyeliminowywać ten problem.

W tym roku w tej sprawie interweniował radny Rady Miejskiej w Koronowie Piotr Mitera. Publikował on w mediach społecznościowych zdjęcia przewodu elektrycznego wystającego z wody tuż przy linii brzegowej na plaży w Pieczyskach. Zgłaszał też sprawę odpowiednim służbom.

Dotykanie kabla jest nieodpowiedzialne

Władze Koronowa tłumaczyły, że przewód jest prawomocnie umiejscowiony zgodnie z wyrokiem sądu, który nakazał służebność. Kiedy wystawał był przysypywany ziemią. Zastępca burmistrza Piotr Kazimierski ostrzegał, że dotykanie kabla jest nieodpowiedzialne i może zrobić krzywdę. Sprawę zgłoszono do nadzoru budowlanego. Inspektor nie stwierdził jednak żadnych uchybień.

Porozumienie

Sprawa powróciła podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Koronowie, która odbyła się 25 października. Przygotowano projekt uchwały mający na celu zmianę lokalizacji przedmiotowego przewodu. – W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników plaży w Pieczyskach niezbędne jest dokonanie zmian dotychczasowego przebiegu przedmiotowej służebności, która została postanowieniem Sądu Rejonowego w Bydgoszczy ustanowiona w 2019 roku – tłumaczyła podczas sesji Agnieszka Szwesta kierownik Wydziału Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koronowie. – W tym celu burmistrz Koronowa zamierza zawrzeć porozumienie z uprawnionym do tej służebności, a do zmiany przebiegu tej służebności niezbędna jest uchwała – dodała.

Wola jest od niedawna

Jednocześnie zaznaczyła ona, że chciałoby się, aby pewne sprawy przebiegały szybciej, ale wola zawarcia porozumienia jest od niedawna. Przewodniczący Rady Miejskiej w Koronowie Bogusław Guziński prosił kierownik, aby przedstawiła szerzej sprawę, bo o ile radni znają problem to nie wszyscy mieszkańcy mogą być zapoznani ze sprawą.

Zmiana przebiegu

Kierownik Agnieszka Szwesta tłumaczyła, że postanowieniem sądu w 2019 roku ustanowiona została służebność przesyłu przebiegająca przez plażę w Pieczyskach. Służebność ta polega na przesyle energii elektrycznej. W związku z pojawiającymi się problemami Urząd Miejski w Koronowie zaproponował zmianę przebiegu kabla. Ma on teraz przebiegać poza plażą, czyli wzdłuż drogi technicznej betonowej.

Radni przyjęli przedmiotową uchwałę jednogłośnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
8 miesięcy temu

Proszę Państwa czuje się jak na Białorusi . Proszę sobie zadać pytanie ; co ma do gadania Inspektor budowlany co do wyroku prawomocnego Sądu w Polskim prawie ?. W mojej ocenie NIC . Kabel który zauważył Pan Piotr Mitera magle po kuchennych rewolucjach na plaży wypłynął . Rady to zgłosił odpowiednim służbą a UM ponownie go zakopał i zgłosił do Nadzoru Budowlanego, zanim przysługuje z Nadzoru to kabel był już schowany to co on miał stwierdzić ?. Nic bo z wyrokiem Sądu się nie dyskutuje a kabel schowano zanim przyszedł ?. Dlatego takie stanowisko !. Dziś dowiadujemy się ze jednak… Czytaj więcej »

Berlin
Berlin
8 miesięcy temu

Chcecie rozwód napięcie do burmistrza po co sąd wyroki i koszta .

Berlin
Berlin
8 miesięcy temu

Dodam jeszcze że bur

Berlin
Berlin
8 miesięcy temu

Dodam jeszcze że burmistrzowi Gliszczyńskiemu nic nie wypływało na zewnątrz a ów kabel już leżał sobie tam prawomocnym wyrokiem od dawna .

Marian
Marian
8 miesięcy temu

Sprawdźmy co oznacza w języku Polskim służebność ? „Służebność to prawo innej osoby do określonego korzystania z nieruchomości stanowiącej własność kogoś innego” No to jedno mamy już wyjaśnione nie czekając paru miesięcy jak UM w Koronowie . Przypuszczam że ten Nadzór Budowlany był po to wezwany aby sprawdził czy Urząd prawidłowo ponownie zabezpieczył zakopując kabel który odkrył przypadkiem Radny Piotr Mitera . I tak uznał prawdopodobnie że wszystko jest zgodne z prawem . Bo sąd już kilka lat wcześniej zatwierdził wyrokiem prawomocnym ten fakt . Jednym słowem Paca- nowo i koziołek Matołek – nie wyszła ta bajka . Właściciel gruntu… Czytaj więcej »