[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

O krok od tragedii. Starsza kobieta nie mogła wydostać się z pożaru

Dodano: 10.08.2022 | 14:21

Na zdjęciu: Policjanci zdołali uratować kobietę.

Fot. mat. KPP Aleksandrów Kujawski

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego uratowali starszą kobietę z pożaru. 93-latka była zbyt wycieńczona, aby samodzielnie się wydostać.

W poniedziałek ok. godz. 16:45 mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski patrolowali teren w miejscowości Przybranowo (gm. Aleksandrów Kujawski). W pewnym momencie zauważyli pożar na polu uprawnym znajdującym się między posesjami i natychmiast ruszyli w tym kierunku.

 – Okazało się, że na szerokości 100 metrów płonie rżysko. Funkcjonariusze wbiegli w ogień, gdzie znaleźli leżącą starszą kobietę, która była wycieńczona i nie mogła o własnych siłach się wydostać – mówi mł. asp. Agnieszka Czerny z KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Policjanci wynieśli 93-latkę w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie. Kiedy ratownicy zajęli się poszkodowaną, funkcjonariusze zajęli się gaszeniem ognia, aby do przyjazdu straży pożar nie przedostał się na sąsiednie posesje.

Mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas codziennej pracy dbają o bezpieczeństwo i porządek na drodze.

Policjanci przypominają, aby w obliczu wysokich temperatur i suszy zachować rozwagę, a także ostrożność w obchodzeniu się z ogniem. – Pamiętajmy, że każde lekkomyślne zachowanie, jak na przykład wyrzucenie niedopałka czy wypalanie traw może doprowadzić do tragedii – mówi mł. asp. Agnieszka Czerny.

O krok od tragedii. Starsza kobieta nie mogła wydostać się z pożaru
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments