Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar budynku. W płomieniach zginął starszy mężczyzna

Dodano: 28.12.2022 | 20:45

Na zdjęciu: Na miejscu pożaru pracowało siedem zastępów straży pożarnej.

Fot. Archiwum

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło w środowe (28 grudnia) popołudnie pożar budynku rodzinnego w miejscowości Wola w powiecie lipnowskim. Śmierć w tym zdarzeniu poniósł 86-letni mężczyzna.

Informację o pożarze podał w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Jak informował, pożarem w miejscowości Wola (gm. Kikół, pow. lipnowski) objęty był budynek mieszkalny (parter i duże poddasze), a zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb tuż po godzinie 13:30.

W pożarze zginął 86-letni mężczyzna, pomocy medycznej wymagała z kolei 46-letnia kobieta, która została poparzona i przebadali ją ratownicy medyczni. Jak mówił w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz rzecznik KP PSP w Lipnie bryg. Andrzej Myśliwiec, zarówno kobieta, jak i 4-letnie dziecko opuścili budynek o własnych siłach.

Na miejscu zdarzenia pracowało siedem zastępów straży pożarnej – zarówno z jednostki PSP, jak i OSP, był także zastępca komendanta powiatowego PSP w Lipnie oraz pozostałe służby. Na razie nie są znane przyczyny pojawienia się ognia, będzie to ustalane w toku śledztwa, które nadzorować będzie prokuratura.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments