Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 14 • L 10
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar kamienicy w centrum Bydgoszczy! Ważna ulica została zamknięta dla ruchu [ZDJĘCIA, WIDEO]
pożar Wełniany Rynek Bydgoszcz
04.07.2018 | 19:09

Pożar kamienicy w centrum Bydgoszczy! Ważna ulica została zamknięta dla ruchu [ZDJĘCIA, WIDEO]

O pojawieniu się ognia bydgoscy strażacy zostali poinformowani po godzinie 18:00.

Na zdjęciu: Strażacy próbują obecnie zlokalizować źródło ognia. Wykorzystują do tego m.in. wóz z drabiną.

Fot. nadesłane

Po godzinie osiemnastej dyżurny bydgoskiej komendy miejskiej straży pożarnej został zaalarmowany o pożarze przy Wełnianym Rynku. Pali się poddasze jednej z kamienic.

Ogień objął poddasze budynku przy Wełnianym Rynku 12. Jak poinformował nas dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania KM PSP w Bydgoszczy, na ten moment strażacy poszukują ogniska pożaru. – Systematycznie rozbieramy elementy poddasza, aby zlokalizować źródło ognia – usłyszeliśmy. Przyczyny pojawienia się pożaru pozostają na ten moment nieznane, brak również informacji o osobach poszkodowanych.

Na miejscu pracują obecnie cztery zastępy straży pożarnej, w tym wóz z drabiną umożliwiającą poszukiwanie źródła pożaru z góry. Przejazd przez Wełniany Rynek w kierunku placu Poznańskiego oraz Błonia jest obecnie niemożliwy. Autobusy komunikacji miejskiej kursujące tą arterią (linie nr 51, 52, 55, 56, 58, 59 i 60) zostały skierowane objazdem przez ulicę Jagiellońską oraz Focha.

[AKTUALIZACJA]

O godzinie 19:15 ZDMiKP poinformował o przywróceniu kursowania autobusów przez ulicę Poznańską. Nadal możliwe są jednak opóźnienia – ruch odbywa się tylko jednym pasem.


Powiązane treści