Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 1
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar lasu w pobliżu Fordońskiej Doliny Śmierci! Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA]
pożar lasu, trawy - Fordon Bydgoszcz - BB
17.04.2019 | 15:57

Pożar lasu w pobliżu Fordońskiej Doliny Śmierci! Trwa akcja gaśnicza [AKTUALIZACJA]

Informacja o pożarze wpłynęła do służb tuż po godzinie 15:00.

Na zdjęciu: Pożar widać z różnych części Fordonu - tutaj od strony ul. Teski.

Fot. Błażej Bembnista

Bydgoscy strażacy od ponad godziny walczą z groźnym pożarem, który wybuchł w Fordonie.

Ogień pojawił się w lesie przy ul. Twardzickiego, w okolicy Fordońskiej Doliny Śmierci. Jak dowiadujemy się od dyżurnego z komendy miejskiej PSP w Bydgoszczy, zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb o godzinie 15:04.

Jak informuje serwis Bydgoszcz 998, ogniem objęty jest młodnik, las i trawa. Sytuacja jest dynamiczna, a na miejsce wzywane są dodatkowe jednostki, w tym pojazdy strażackie – cysterny.

[AKTUALIZACJA]
g. 16:15 Na miejsce wzywane są kolejne zastępy strażaków. – Na miejscu jest kilkanaście zastępów, kolejne jednostki są dysponowane – dowiadujemy się od dyżurnego bydgoskich strażaków. Jak nas informuje, sytuacja nie jest jeszcze opanowana, a niebawem ma zostać zadysponowany także samolot gaśniczy.

g. 16:56 Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej poinformowała kilka chwil temu, że w chwili obecnej z pożarem walczą 24 zastępy.

Lokalizacja pożaru

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści