Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPożar na terenie zakładów tworzywa sztucznego. Kilkanaście zastępów straży w akcji! [AKTUALIZACJA]
22.07.2018 | 13:40

Pożar na terenie zakładów tworzywa sztucznego. Kilkanaście zastępów straży w akcji! [AKTUALIZACJA]

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków przed 12:30.

Na zdjęciu: Strażacy walczą z ogniem od 12:30. Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka godzin.

Fot. Justyna Kozimińska / nadesłane

Pożar na terenie zakładów Eko Chem w Głogowie.

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków tuż przed godziną 12:30. Na miejsce pożaru niemal natychmiastowo zadysponowano dziewiętnaście zastępów straży pożarnej, jednak chwilę później zaistniała konieczność wezwania kolejnych sześciu zastępów.

Z komunikatu strażaków wynika, że ogień objął składowisko i budynek zakładu. Słup dymu widoczny jest także między innymi z Torunia i Ciechocinka.

[AKTUALIZACJA]
g. 18:46. Strażacy zdołali ugasić ogień na terenie zakładu Eko Chem. Na miejsce pożaru trzeba było zadysponować także dwie strażackie cysterny: jedną z jednostki w Bydgoszczy, a drugą z Włocławka. W sumie w akcji gaśniczej zaangażowanych było aż 48 zastępów straży pożarnej.

g. 14:14. Sytuacja na miejscu pożaru jest bardzo poważna. – Płonie składowisko i budynek zakładu, łącznie ogniem objęta jest powierzchnia ponad 2000 metrów kwadratowych – informuje bryg. Andrzej Seroczyński, oficer prasowy komendy miejskiej PSP w Toruniu.

Z najnowszych informacji wynika, że z ogniem walczy ponad trzydzieści zastępów straży pożarnej, na miejsce wezwano również blisko setkę ratowników. – Cała akcja na pewno potrwa jeszcze przynajmniej kilka godzin – dodaje rzecznik toruńskich strażaków.


Powiązane treści