Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar przy ul. Iwickowo w Koronowie. Co było przypuszczalną przyczyną?

Dodano: 27.10.2023 | 09:06

Na zdjęciu: Dwie osoby zostały przebadane przez ZRM, nie wymagały one jednak hospitalizacji

Fot. OSP KSRG Koronowo

W środę 25 października doszło do pożaru kotłowni w budynku wielorodzinnym przy ul. Iwickowo w Koronowie. W akcji brały udział cztery zastępy straży pożarnej.

Informacja do służb wpłynęła około godz. 21. Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej: OSP KSRG Koronowo (dwa zastępy), OSP KSRG Mąkowarsko i JRG-3 Bydgoszcz.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano część osób na zewnątrz budynku – relacjonuje st. kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. – Część osób znajdowała się w środku budynku. Pożarem objęta była głównie kotłownia. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru oraz ewakuacji mieszkańców. Dwie osoby niepełnoletnie zostały przebadane przez Zespół Ratownictwa Medycznego jednak nie wymagały one hospitalizacji i nie figurują jako osoby poszkodowane. Następnie działania straży polegały na częściowej rozbiórce, oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń czujnikami. Nie stwierdzono dalszego zagrożenia. Na miejscu obecny był także pracownik Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jedna z rodzin, która zajmowała lokal najbliżej źródła ognia nie mogła do niego wrócić. Z informacji, które posiadamy zapewniono im lokal zastępczy – dodaje st. kp. Karol Smarz.

Łącznie ewakuowano 17 osób. Działania straży trwały 2,5 godziny. Strażacy jako przypuszczalną przyczynę pożaru podają zwarcie instalacji elektrycznej.

Odnośnie rodziny, która potrzebowała lokalu zastępca burmistrza Piotr Kazimierski nie udzielił nam odpowiedzi. – Proszę o oficjalne zapytanie na sekretariat urzędu – poinformował Piotr Kazimierski. Takie pytanie skierowaliśmy. Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

To była w mojej ocenie jedna z najlepszych pozytywnych odpowiedzi w karierze . No proszę Piotruś burmistrz, który radnemu podczas Sesji ( Panu P. Mitera ) zrobił wykład z bezpieczeństwa szybko się uczy . No i tak już wiemy, że kupa to może być również stanowisko Urzędowe dotyczące zabawy, śmiechu czy błota . A CK Synagoga to obiekt nie związany z religią tylko świetlica w Koronowie . No i druta lub kabel, można ciągnąć jeżeli jesteśmy pełnoletni i nie ma osób decyzyjnych ( Policji lub innego Państwowego organu który na mocy prawa może nam zabronić takich działań ) . Jestem… Czytaj więcej »

Zapomniałem
Zapomniałem
3 miesięcy temu

Korzystając z okazji możliwości podzielenia się z Państwem moim zdziwieniem to chciałbym Państwa poinformować, że wrócił pomost na Pieczyskach trochę rozbudowany ale pływający tak jak ten stary po prawie czterech latach nieobecności . Jednak nie to zwróciło moją uwagę bo pomost kupiliście sobie sami za publiczne pieniądze czyli wszystkich mieszkańców trochę drogi . Jak już padło słowo (drogi ) to jest to wyraz który poruszyła radna Pani Ilona . P która nawiązała do skrzyżowania w miejscu drugiej Biedronki w kierunku Pieczysk . I tak niedługo będzie Koronowo mieć plac zabaw za 2,5 miliona i pomost za podobną sumę pieniędzy podatnika… Czytaj więcej »

Redi
Redi
3 miesięcy temu

Rondo koło biedronki jest niepotrzebne. To jest tak proste skrzyżowanie ze głowa mała. Jak ktos ma tam problem to do Bydgoszczy lepiej niech nie jedzie bo zabije sie na pierwszym bardziej skomplikowanym skrzyzowaniu czy rondzie

Zapomniałem
Zapomniałem
3 miesięcy temu

Redi – ta twoja wiedza jest tak ścisła że aż mnie boli brzuch od śmiechu o

Monika
Monika
3 miesięcy temu

Bo z tego co wiem ta rodzina sama się podpaliła są na to dowody i ja na miejscu Burmistrza Koronowa też bym nie przyznała lokalu . A też chcę nadmienić iż ta rodzina zniszyla dom który wynajmowali od ludzi którzy dorabiali się przez swoje całe życie i też muszę powiedzieć że nic nie stracili odzież i dokumenty są całe nawet nie zniszczone ani nie spalone . I brawa dla Pana Burmistrza Koronowie że nie przydzielił lokalu