Bydgoszcz
3C
Słonecznie
38% wilgotność
Wiatr: 7km/h NW
H 3 • L 3
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
6C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePożar składowiska tworzyw sztucznych. Kilkudziesięciu strażaków walczy z ogniem [ZDJĘCIA]
06.07.2020 | 20:51

Pożar składowiska tworzyw sztucznych. Kilkudziesięciu strażaków walczy z ogniem [ZDJĘCIA]

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków w poniedziałek, około godziny 16:15.

Na zdjęciu: Pożar wybuchł na terenie składowiska odpadów. Z ogniem walczyło 20 zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment

Strażacy walczą z pożarem na terenie składowiska tworzyw sztucznych na terenie miejscowości Lisewo Kościelne w gminie Złotniki Kujawskie. Najważniejsza informacja jest taka, że ogień po kilkugodzinnej akcji gaśniczej udało się opanować.

Gęsty dym z terenu gminy Złotniki Kujawskie widać było z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Sytuacja była na tyle poważna, że z ogniem walczyło na początku piętnaście zastępów straży pożarnej, a później tę liczbę trzeba było zwiększyć do dwudziestu jednostek.

Strażakom na początku sytuacji nie utrudniał silnie wiejący wiatr. Dodatkowo istniało zagrożenie, że ogień rozprzestrzeni się na pobliskie budynki. Jednak po przeszło trzech godzinach od zgłoszenia (to wpłynęło do inowrocławskiej komendy kwadrans po godzinie szesnastej), strażacy zdołali opanować sytuację.

– Mamy już pożar na tyle opanowany, że on się nie rozprzestrzenia. Trwa dogaszanie pogorzeliska – przekazuje nam kpt. Jarosław Skotnicki z inowrocławskiej straży pożarnej i dodaje, że płonęły tworzywa sztuczne. Jednocześnie, jak słyszymy ogniem objęta była powierzchnia ok. 500 metrów kwadratowych. – Obejmowała ona pola składowe i budynek magazynowy – wylicza kpt. Skotnicki. Płonące tworzywa zawierały substancje, które szkodziły zdrowiu, jak i środowisku.

Akcja dogaszania pogorzeliska może potrwać jeszcze co najmniej kilka godzin.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Komu_nal_NIK
Komu_nal_NIK
8 miesięcy temu

Zapewne kończyła się umowa i trzeba było coś z tym zrobić???
Ale nikt się nie dowie, bo dokumenty spłonęły razem z sejfem przechowywanym w przyczepie na wysypisku…

jan
jan
8 miesięcy temu

Zamiast spalać to w spalarni udaje się że to się przerabia. Wszystkie urzędasy zajmujące się problemem są zadowoleni bo niby chronią środowisko naturalne a kombinatorzy pozbywają się i odpadów poprzez podpalanie zarabiając miliony. Urzędnicy dostają dolę za zgody na takie składowiska i przymykanie oka na ten proceder. Policja ani prokuratura nie znajduje winnych a jak babcia nie ma pieniędzy na przeróbkę ogrzewania napali śmieciami to zaraz mandat jej wypiszą.

Powiązane treści