[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar zniszczył dom pod Bydgoszczą. Rodzina potrzebuje pomocy

Dodano: 11.05.2022 | 13:19

Na zdjęciu: Do pożaru w Trzcińcu doszło 2 maja.

Fot. zrzutka.pl

Rodzina z gminy Białe Błota zmaga się ze skutkami pożaru domu. Trwa zbiórka, która ma im pomóc wrócić do normalności.

Do pożaru doszło 2 maja przy ul. Jemiołowej w Trzcińcu. Zapalił się dach domu jednorodzinnego. Na miejsce wysłano łącznie pięć zastępów straży pożarnej, które pracowały przez dwie godziny. Straty powstałe w wyniku pożaru i akcji ratowniczej oszacowano na ok. 100 tysięcy złotych.

Dzięki wsparciu sąsiadów i przyjaciół udało się uratować meble oraz sprzęt gospodarstwa domowego, jednak z powodu uszkodzenia konstrukcji dachu i innych zniszczeń dom nie nadaje się obecnie do zamieszkania. Sąsiad poszkodowanych założył zbiórkę w serwisie zrzutka.pl. Na razie udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych z założonych 80 tys.

Trwa zbiórka dla rodziny z Trzcińca

Rodzina musi go odbudować, przede wszystkim: konstrukcję dachu, dach i sufity, odnowić ściany, ułożyć podłogi. Nie wiadomo, jakie niespodzianki budowlane jeszcze na nich czekają… Nie dadzą rady sami – wyjaśnia organizator zbiórki.

Zbiórkę można znaleźć TUTAJ. Do środowego południa środki wpłaciło ponad 180 osób. O wsparcie akcji zaapelował też wójt gminy Dariusz Fundator.

Pożar zniszczył dom pod Bydgoszczą. Rodzina potrzebuje pomocy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments