[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar w budynku mieszkalnym. Zginęła w nim jedna osoba

Dodano: 01.11.2022 | 16:20

Na zdjęciu: Na miejscu pożaru pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Fot. Archiwum

Mężczyzna zginął w pożarze, jaki we wtorkowe (1 listopada) popołudnie wybuchł w jednym z budynków jednorodzinnych w powiecie wąbrzeskim.

Informację o zdarzeniu przekazał w komunikacie dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Jak poinformował, służby o zdarzeniu zostały powiadomione o 15:12. – Na miejscu działały cztery zastępy straży pożarnej – przekazał.

Z informacji podawanych przez dyżurnego KW PSP wynika, że z budynku jednorodzinnego (budynek jednokondygnacyjny + strych) w miejscowości Książki (pow. wąbrzeski), wydobywał się gęsty dym. Finał akcji gaśniczej okazał się być tragiczny, bowiem podczas przeszukiwania pogorzeliska, ujawnione zostały zwęglone zwłoki mężczyzny, który samotnie mieszkał w tym domu.

Okoliczności pożaru ustalane będą w śledztwie nadzorowanym przez prokuraturę. Czynności na miejscu zdarzenia przeprowadzać będzie m.in. biegły z zakresu pożarnictwa.

 

Pożar w budynku mieszkalnym. Zginęła w nim jedna osoba
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments