Pożar w centrum Bydgoszczy. Konieczna była ewakuacja
Dodano: 20.11.2024 | 17:04Na zdjęciu: Straż pożarna/zdj. ilustracyjne
Fot. SF
Strażacy walczą z pożarem kamienicy przy ulicy Kordeckiego 15 w centrum Bydgoszczy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.
Jak przekazała Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, o godz. 16:14 wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w piwnicy budynku przy ulicy Kordeckiego. Obiekt jest położony naprzeciw dawnego wydziału Politechniki Bydgoskiej.
Strażacy dodają, że konieczna była ewakuacja sześciu osób za pomocą drabiny mechanicznej. Na miejscu pracuje sześć zastępów straży.
AKTUALIZACJA 17:07: KW PSP przekazuje, że łącznie ewakuowano 11 osób, w tym piątkę dzieci i jedną osobę z niepełnosprawnościami. Nie ma osób poszkodowanych. Na miejsce, na czas działań, podstawiono autobus MZK, w którym przebywają mieszkańcy budynku.
CZYTAJ TAKŻE: Tragedia pod Bydgoszczą. Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił rowerzystkę
- To już 140 lat pomocy. OSP Solec Kujawski świętowała jubileusz [ZDJĘCIA] - 12 maja 2026
- Uciekał Audi przed bydgoską policją. Posiadał narkotyki, nie posiadał uprawnień - 12 maja 2026
- Tomasz Lenz wykluczony z KO - 12 maja 2026












