Bydgoszcz
1C
Słonecznie
84% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 2 • L 0
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePożar w Centrum Onkologii. Konieczna była ewakuacja pacjentów [AKTUALIZACJA]
13.07.2017 | 07:48

Pożar w Centrum Onkologii. Konieczna była ewakuacja pacjentów [AKTUALIZACJA]

O zdarzeniu strażacy poinformowali krótko po godzinie siódmej.

Na zdjęciu: Wejście do budynku głównego Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka.

Fot. archiwum

Silne zadymienie na terenie bydgoskiego Centrum Onkologii – taki komunikat wydała po godzinie siódmej Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu osób.

Ogień pojawił się na drugim piętrze głównego budynku kompleksu CO przy ulicy Izabeli Romanowskiej. – Sygnał odebraliśmy za pośrednictwem czujek z instalacji przeciwpożarowej. Zarzewie ognia pojawiło się w pomieszczeniu akumulatorowni zasilającej blok operacyjny oraz oddział intensywnej opieki medycznej  – mówi nam st. kpt. Piotr Stepka, dowódca czwartkowej akcji.

Jak relacjonują strażacy, początkowo sytuacja była bardzo niebezpieczna. Zdecydowano więc na ewakuację ponad 40 osób – dziewiętnastu członków personelu OIOM-u, trojga pacjentów oraz 20 osób, które rozlokowane były na pierwszym piętrze tego samego budynku. – Podaliśmy środek gaśniczy. Na szczęście, pożar nie poszedł w głąb budynku, stąd akcję udało się przeprowadzić sprawnie – dodaje Stepka.

Na miejscu pracują obecnie biegli z zakresu pożarnictwa oraz policjanci. W akcji gaśniczej brało ostatecznie udział osiem zastępów strażaków.


Powiązane treści