Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pożar wybuchł w pokoju dziecka. Pochłonął cały dobytek

Dodano: 12.12.2023 | 09:04

Na zdjęciu: Niestety straty po pożarze są bardzo duże

Fot. pomagam.pl

Sąsiedzi organizują zbiórkę funduszy na odbudowę mieszkania po pożarze do którego doszło przy ul. Kąkolowej w Myślęcinku (administracyjnie obszar ten znajduje się w gminie Osielsko).

Do pożaru doszło 29 listopada około godz. 5 rano. Mieszkanie znajdowało się na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ul. Kąkolowej, niedaleko Szpitala Eskulap. Konieczna była ewakuacja mieszkańców. Część z nich miała odciętą drogę ucieczki, dlatego konieczne było użycie drabin. Łącznie ewakuowano 48 osób. Do szpitala na obserwację została przewieziona jedna osoba. Pożar objął jedno mieszkanie – pozostałe lokale nie zostały zniszczone. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej.

Niestety straty po pożarze są bardzo duże. Z pomocą ruszyli sąsiedzi, którzy organizują zbiórkę funduszy na odbudowę mieszkania. – Zbiórkę organizujemy w imieniu naszych sąsiadów, którzy doświadczyli ogromnej tragedii – informuje na portalu pomagam.pl Martyna Hirowicz-Woźny. – W pokoju ich dziecka wybuchł pożar, który rozprzestrzeniając się, pochłonął cały ich dobytek. W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy być dla nich iskrą nadziei. Razem, jako wspólnota, dążymy do wsparcia ich wysiłków w odbudowie życia. Dołącz do naszej zbiórki, abyśmy razem mogli przywrócić światło i ciepło tej rodzinie przed świętami. Każdy wkład przyniesie nową iskrę nadziei, a nasza wspólna solidarność stanie się prezentem, który wniesie ciepło i radość do ich serc. Niech nasza miłość i wsparcie uczynią te Święta okazją do odbudowy i nowego początku. Wiemy, że pieniądze nie odkupią ich ciepłych wspomnień, które do tej pory udało im się zgromadzić w ich wspólnym domu, ale nasze wpłaty pozwolą odzyskać im chociaż ułamek normalności. Dzielmy się nie tylko materialnym wsparciem, ale także sercem, aby odbudować nie tylko ich mieszkanie, ale również marzenia. Razem, jako wspólnota, możemy stworzyć nową opowieść pełną nadziei, wspólnoty i magicznych chwil świątecznych. Nasi sąsiedzi wiedzą o organizowanej przez nas zbiórce i są bardzo wdzięczni za każdy podarowany grosz – dodaje organizatorka zbiórki.

Do tej pory udało się uzbierać ponad 30 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments