Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ciała dwóch osób ujawniono w domu. Wcześniej miało dojść do pożaru

Dodano: 28.12.2021 | 13:25

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. strażacy.

Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch osób, których ciała ujawniono w poniedziałkowe (27 grudnia) przedpołudnie w jednym z mieszkań na włocławskim Zawiślu.

Jak relacjonują funkcjonariusze, zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do nich około 11:40. – Dyżurny policji odebrał zgłoszenie o ujawnieniu przez rodzinę zwłok w domu przy ul. Obrońców Wisły 1920 r. we Włocławku – mówi nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku i dodaje, że z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że w pomieszczeniu miało dojść także do pożaru.


CZYTAJ WIĘCEJ: Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach Kujaw i Pomorza


Po przybyciu na miejsce zdarzenia, służby potwierdziły zgon dwóch osób, które mieszkały w domu: 60-letniej kobiety i 66-letniego mężczyzny. – W mieszkaniu były ślady świadczące o zaistniałym pożarze, a przybyli na miejsce strażacy dogasili żarzący się w pomieszczeniu piwnicznym ogień – przekazuje nadkom. Seligowska-Ostatek.

Okoliczności tragedii ustalać będą śledczy. Pracujący na miejscu zdarzenia prokurator już podjął decyzję, aby ciała zmarłych zabezpieczyć do przeprowadzenia dalszych badań. – Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do śmierci doszło prawdopodobnie na skutek zatrucia tlenkiem węgla – mówi rzecznik włocławskiej policji, ale zastrzega, że dokładne przyczyny zgonu dwóch osób będą znane po przeprowadzeniu sekcji zwłok. O przyczynach pożaru ma wypowiedzieć się biegły z zakresu pożarnictwa.

 

0 0 votes
Article Rating
Ciała dwóch osób ujawniono w domu. Wcześniej miało dojść do pożaru
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments