Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pozbywali się odpadów w lesie. Namierzyła ich fotopułapka

Dodano: 08.10.2022 | 23:05

Na zdjęciu: Mężczyzn wyrzucających odpady na terenach zielonych namierzyła fotopułapka.

Fot. mat. Straż Miejska Bydgoszcz

Kolejnych sprawców zanieczyszczania miejsc publicznych namierzyły fotopułapki, które zamontowali w różnych częściach miasta strażnicy miejscy. – Obaj sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami – informuje Straż Miejska.

Bydgoscy municypalni informują, że fotopułapki w połowie września dwukrotnie zarejestrowały mężczyzn, którzy pozbywali się odpadów na terenach zielonych. Jak doszło do tych zdarzeń? – W pierwszym przypadku pod samo „oko” fotopułapki podjechał pojazd z przyczepą. Z samochodu tego wysiedli dwaj mężczyźni, którzy z przyczepki wyrzucili gruz na tereny leśne – opisują strażnicy.

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić zarówno użytkownika pojazdu, jak i później także drugiego z mężczyzn. Strażnicy ukarali mandatem w wysokości 500 złotych jednego ze sprawców. – Natomiast w stosunku do drugiego mężczyzny zostały wszczęte czynności zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do sądu – informuje Straż Miejska i precyzuje, że sąd może orzec znacznie wyższą karę grzywny, bo wynoszącą nawet do 5 000 zł.

Natomiast w drugim przypadku fotopułapka zarejestrowała dwóch mężczyzn, którzy ze swojego pojazdu wynosili worki, jak się później okazało z odpadami komunalnymi i porzucili je na terenach zielonych. Na podstawie zapisu strażnicy miejscy ustalili początkowo właściciela pojazdu, a następnie osobę, z którą wspólnie dokonał on zaśmiecenia terenu. Obaj sprawcy wykroczenia zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł. Wiadomo też, że tereny zostały przez sprawców posprzątane.

0 0 votes
Article Rating
Pozbywali się odpadów w lesie. Namierzyła ich fotopułapka
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
11 miesięcy temu

Brawo, jeszcze w ramach kary powinny być ujawnione pyski tych Januszy