Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Pozimowe prace na drogach. Urząd Gminy Białe Błota podsumowuje dotychczasowe roboty

Dodano: 22.04.2022 | 11:08

Na zdjęciu: Trwają pozimowe prace na drogach w gminie Białe Błota.

Fot. Urząd Gminy Białe Błota

W gminie Białe Błota trwają pozimowe prace na drogach. Urząd podsumowuje dotychczas wykonane roboty.

Prace prowadzi firma Dromaks, która zajmowała się też utrzymaniem dróg w gminie w sezonie zimowym. Obecnie przedsiębiorstwo zajmuje się usuwanie z jezdni, ścieżek pieszo-rowerowych, przystanków autobusowych i parkingów resztek piasku oraz innych zanieczyszczeń. – Prace porządkowe potrwają do 15 maja i obejmą blisko 70 km utwardzonych dróg na terenie gminy – wylicza urząd gminy.

Prowadzone są też remonty wybranych odcinków dróg gruntowych. Jak podkreśla urząd, prace naprawcze z wykorzystaniem kruszywa zagęszczonego realizowano we wszystkich sołectwach. Najwięcej w Łochowie, gdzie wyrównano ulice Łochowskiego, Olszynową, Gościnną, Kasztanową, Sienkiewicza, Porzeczkową i Czereśniową. Prace remontowo- konserwacyjne toczyły się również m.in. w Lisim Ogonie ( ul. Kurierska, Słoneczna), Murowańcu (ul. Kamienna), Łochowicach (ul. Maślakowa) oraz w Zielonce (Orzechowa) i Cielu (ul. Przylesie), a także w Drzewcach (Szeroka) i Kruszynie Krajeńskim (Sosnowa, Osiedlowa, Bukszpanowa).

Ponadto, wzmocniona została nawierzchnia ulic Altanowej i Zielone Pola w Przyłękach, Asfaltowej w Białych Błotach i Kalinowej w Lipnikach. Odcinki dróg wyrównano także w Zielonce na ulicach Orzechowej, Jaworowej i Długiej, w Prądkach na Niskiej, Wysokie i Śluzowej oraz na Wodnej w Cielu.

Od początku roku ponad 300 mieszkańców gminy złożyło zgłoszenia dotyczące remontów i konserwacji dróg. Urząd gminy podkreśla, że na tempo prac duży wpływ ma pogoda, którą w ostatnim czasie można określić jako zmienną.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments