Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaPoznaliśmy datę wyborów parlamentarnych. Głosować będziemy w październiku
06.08.2019 | 22:12

Poznaliśmy datę wyborów parlamentarnych. Głosować będziemy w październiku

Zarządzenie o wyznaczeniu terminu wyborów podpisał we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Na zdjęciu: 13 października, Polacy wybiorą w wyborach parlamentarnych posłów i senatorów.

Fot. Stanisław Gazda

W drugi weekend października odbędą się wybory parlamentarne. Prezydent podpisał we wtorek rozporządzenie odnośnie wyznaczenia terminu daty głosowania.

– Chciałbym, żeby ta kampania była jak najkrótsza. Rodacy oczekują spokoju – mówił prezydent w piątek, gdy był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie Wydarzenia i Opinie na antenie Polsat News. To będą drugie wybory, bo niecałe trzy miesiące temu wybieraliśmy eurodeputowanych.

68 – tyle dni będzie trwała kampania wyborcza. I już wiemy, że Polacy pójdą do urn w drugą niedzielę października. Bo to właśnie 13.10. odbędą się wybory parlamentarne. Prezydent Duda do wyboru miał pięć terminów: trzy październikowe – 13, 20 i 27.10. oraz dwa listopadowe – 3 i 10.11. We wtorkowe popołudnie, informację o terminie wyborów podał rzecznik prezydenta. – Prezydent podpisał stosowne zarządzenie odnośnie wyznaczenia 13 października jako terminu wyborów parlamentarnych i zostało ono przesłane do kancelarii premiera do publikacji w Dzienniku Ustaw – mówił na krótkim briefingu z dziennikarzami Błażej Spychalski. Jednocześnie dzisiaj, do prezydenckiej kancelarii wpłynęła opinia Państwowej Komisji Wyborczej odnośnie wyznaczonego przez prezydenta terminu wyborów. Jak poinformował min. Spychalski, opinia PKW w tej sprawie jest pozytywna.

Po opublikowaniu postanowienia prezydenta w Dzienniku Ustaw – najpóźniej piątego dnia od dnia zarządzenia wyborów – formalnie ruszy kampania wyborcza.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści