Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiPozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google jakie daje korzyści, czy jest trudne, gdzie zlecić?
26.07.2021 | 19:53

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google jakie daje korzyści, czy jest trudne, gdzie zlecić?

Na zdjęciu: Dobre pozycjonowanie stron to szereg długofalowych działań przynoszących wymierne korzyści.

Fot. mat. nadesłany

Z danych statystycznych za rok 2020 dotyczących e-commerce w Polsce wynika, że z roku na rok coraz chętniej i częściej dokonujemy zakupów za pośrednictwem Internetu. Na przestrzeni dwóch lat ta liczba wzrosła o 20% i wciąż ulega zmianie.

W 2020 roku aż 73% użytkowników zdeklarowało, że robi zakupy online. Wśród nich są Twoi klienci. Jak do nich dotrzeć? Na czym polega pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google i czy jest trudne?

Czym jest pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron internetowych (SEO – Search Engine Optimization) należy do długofalowych działań, których efektem ma być uzyskanie jak najwyższych pozycji w organicznych (naturalnych) winiakach wyszukiwania dla wybranych fraz. O tym, którą pozycję zajmie Twoja witryna decydują algorytmy Google tworzące listę rankingową na podstawie ponad 200 czynników.

Pozycjonowanie w sieci polega zatem na jak najlepszym dostosowaniu się do unikalnych wartości, które w konsekwencji przyczynią się do uzyskania wysokiej pozycji Twojej witryny. Miejsce w TOP 10 to marzenie wielu przedsiębiorców. Aby znaleźć się na pierwszych pozycjach rankingowych potrzeba dużo cierpliwości i doświadczenia. Promocja strony w Google przyczyni się do wzrostu widoczności w Internecie, a to z kolei umożliwi dotarcie do Twoich produktów lub usług nowym klientom.

SEO obejmuje zarówno działania na stronie www (on-page / on-site) jak i poza nią (off-page / off-site). Uzyskanie wysokich pozycji w Google jest możliwe tylko wtedy gdy zadba się o optymalizację techniczną strony www, wysokiej jakości, unikalne treści, a także poprzez wartościowe linki (link building), które z kolei przyczynią się do uzyskania autorytetu i wiarygodności Twojej strony internetowej. Każdy z tych obszarów wymaga czasochłonnych prac, które dostosują witrynę w taki sposób, aby roboty Google mogły dobrze zinterpretować jej zawartość i tym samym umieścić serwis www na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Pozycjonowanie serwisów www obejmuje:

  • Optymalizację treści;
  • Publikację wartościowych linków (link building);
  • Ciągłe monitorowanie efektów;
  • Analizę strony – również stron konkurencyjnych;
  • Udoskonalanie strony zarówno w jej obrębie (on-page) jak i poza nią (off-page).

Skuteczne pozycjonowanie stron – korzyści

Dobre pozycjonowanie stron to szereg długofalowych działań przynoszących wymierne korzyści. Co możesz zyskać dzięki SEO?

  • Zwiększysz widoczność w wynikach organicznych. Rozpoznawalność biznesu jest ważnym aspektem podczas budowania marki i jej autorytetu. Za pomocą dobrze dobranych narzędzi SEO, uzyskasz miejsce w TOP 10.
  • Twój klient wie, gdzie kupuje. Wygenerowanie wartościowego ruchu przyczyni się do wzrostu słupków sprzedażowych. Promocja strony w Google powinna zmierzać do pozyskania klientów korzystających z Twoich produktów lub usług w sposób świadomy, a nie przypadkowy.
  • Wartościowy ruch nie bierze się znikąd. Celem SEO jest podbicie w rankingu Twojej strony www i usytuowanie jej wśród 10 najlepszych, a najlepiej wśród 3 pierwszych pozycji wyszukiwania. To znacznie zwiększy szanse na pozyskanie coraz wartościowszego ruchu w obrębie witryny. Pozycjonowanie stron w Google to także serwisy zewnętrzne, które informują o działalności firmy. Zwiększenie konwersji odbywa się również za ich pomocą.
  • Autorytet i zaufanie do marki. Pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google wpłynie na lepszą rozpoznawalność Twojego biznesu. Im wyższa pozycja w Google, tym większy prestiż i zaufanie klientów.
  • Wskocz na podium. Jeżeli jesteś w TOP 3, to znaczy, że Twoja konkurencja pozostała za Twoimi plecami. Nie zmarnuj tego. Udoskonalaj witrynę i monitoruj efekty.

Pozycjonowanie firmy w Internecie – czy jest trudne?

Opisane powyżej działania to duże uproszczenie w całym procesie SEO. W rzeczywistości najlepsze pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach to długofalowe działania rozciągnięte w czasie, które mogą potrwać od roku do nawet dwóch lat. Pierwsze efekty będzie można zauważyć już po 3 miesiącach od rozpoczęcia działań, jednakże złożoność całej pracy może spotkać się z wieloma trudnościami, z którymi poradzić sobie może jedynie doświadczony pozycjoner.

Aby dowiedzieć się, czy wdrożone działania przyniosły zamierzony efekt, należy cyklicznie monitorować rezultaty za pomocą narzędzi (Google Analytics czy Google Search Console) i na bieżąco aktualizować stronę www.

Doświadczona firma SEO może być jedynym rozwiązaniem, które przyniesie korzyści Tobie i Twojej firmie.

Agencja zajmująca się reklamą w Google – dlaczego warto korzystać z usług ekspertów?

Pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach na własną rękę może przysporzyć więcej problemów niż przynieść korzyści. Aby znaleźć się w TOP 10, należy przekazać to zadanie w ręce ekspertów, którzy wiedzą, na czym polega skuteczne pozycjonowanie stron.

Sprawdź ofertę na SEO – pozycjonowanie srony w Internecie.

Uzyskaj darmowe porady i konsultacje, wyceny.

Szczegóły znajdziesz pod adresem:

https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html

——————————————-

Agencja SEM / SEO SEMPIRE

Telefon: 61 333 22 11

www.sempire.pl


Powiązane treści