Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaPrace na rondzie Kujawskim zbliżają się do końca. Wkrótce zostanie włączona sygnalizacja świetlna
rondo Kujawskie Bydgoszcz
29.05.2021 | 21:21

Prace na rondzie Kujawskim zbliżają się do końca. Wkrótce zostanie włączona sygnalizacja świetlna

Na zdjęciu: Obecnie ruch na rondzie Kujawskim odbywa się z wyłączoną sygnalizacją świetlną.

Fot. Szymon Fiałkowski

Dobiegają końca prace przy rozbudowie ul. Kujawskiej. W najbliższych tygodniach zostanie włączona sygnalizacja świetlna.

W piątek i sobotę na Zbożowym Rynku prowadzone były prace związane z układaniem ostatnich warstw nawierzchni. Odbywają się tam również ostatnie prace brukarskie przy chodnikach. Gotowe do położenia asfaltowych nawierzchni są też drogi rowerowe i odtwarzany jest wjazd w ulicę Wiatrakową, gdzie przebudowywano infrastrukturę podziemną.

Wykonawca inwestycji rozpoczął też budowę ostatniej części parkingu przy ul. Ustronie, która wcześniej stanowiła zaplecze budowy. Kończy się również drogowy zakres prac na parkingu pomiędzy jezdniami ulicy Kujawskiej. Wokół ronda Kujawskiego rozpoczęło się także sadzenie drzew. Pojawi się ich ponad 600 sztuk.

Obecnie sygnalizacja świetlna na rondzie pozostaje wyłączona, a kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie. Na razie drogowcy nie podają daty włączenia świateł. Wiadomo, że nastąpi to po zakończeniu robót wykończeniowych. Prace mają zakończyć się w ciągu miesiąca. Przypomnijmy, że sygnalizacja świetlna zostanie wprowadzona także na rondzie Bernardyńskim.

Koszt całej inwestycji, wraz z zakupem tramwajów i zrealizowaną już przebudową węzła Szarych Szeregów, będzie wynosił ponad 370 mln zł.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści