Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycje w regioniePrace remontowe w zabytkowym pałacyku. Będzie siedzibą parku w regionie [ZDJĘCIA]
07.03.2021 | 11:21

Prace remontowe w zabytkowym pałacyku. Będzie siedzibą parku w regionie [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W ramach inwestycji, istniejący budynek pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy przeszedł gruntowną modernizację oraz termomodernizację

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl/Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Zakończyły się prace budowane w budynku zmodernizowanego i zaadaptowanego na nową siedzibę Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia zabytkowego pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy. – Końca dobiegają aranżacja wystawy przyrodniczo-historycznej i wyposażanie sal – słyszymy w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim.

W ramach inwestycji, istniejący budynek pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy przeszedł gruntowną modernizację oraz termomodernizację. – Ponadto dobudowana została nowa część (parter i pierwsze piętro), w której znajdą się między innymi podzielona na sekcje ekspozycja przyrodniczo-historyczna oraz sale: wykładowa i multimedialna – mówi rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego Beata Krzemińska. Jak słyszymy, trwają obecnie końcowe przygotowania do aranżacji wystawy przyrodniczo-historycznej, na której pojawią się m.in. dyby z Mysiej Wieży oraz księgi Samuela Pufendorfa z 1964 roku.

Do nowych pomieszczeń trafia też najwyższej klasy sprzęt edukacyjny. W ramach działalności parku planowane są wystawy tematycznie związane z miastem, np. z winiarnią czy zakładami olejarskimi. Dzięki realizacji projektu w nowej siedzibie parku będzie można organizować zajęcia z edukacji ekologicznej. – Planuje się, że rocznie takie lekcje zostaną przeprowadzone dla co najmniej 2 tysięcy osób – słyszymy w urzędzie marszałkowskim. Częścią całej inwestycji jest również zarybienie Gopła, poprzez wpuszczenie do największego naturalnego jeziora w naszym regionie narybku suma europejskiego.

 Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia to 3,3 mln złotych. 1,3 mln złotych to środki własne budżetu województwa, 1,5 mln złotych wynosi dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (RPO), natomiast wkład Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 480 tysięcy złotych.

Prace remontowe w zabytkowym pałacyku. Będzie siedzibą parku w regionie [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments