Bydgoszcz
24C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 25 • L 24
21C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePracowita sobota strażaków z Bydgoszczy i okolic. Dwa groźne wypadki i kolizja w centrum miasta [ZDJĘCIA]
07.03.2020 | 14:50

Pracowita sobota strażaków z Bydgoszczy i okolic. Dwa groźne wypadki i kolizja w centrum miasta [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Osobowy peugeot dachował we wczesne sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 25 na odcinku Koronowo - Buszkowo.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko

Dwa wypadki niedaleko Koronowa oraz kolizja w rejonie skrzyżowania ulic: Gdańskiej i Artyleryjskiej w Bydgoszczy – do takich zdarzeń zadysponowani byli jak dotąd w sobotę w mieście i na terenie powiatu bydgoskiego strażacy.

Pierwszy wypadek miał miejsce w miejscowości Wiązowno w gminie Koronowo. Na drodze wojewódzkiej nr 243 łączącej Koronowo z Mroczą tuż przed 11:30 zderzył się samochód osobowy z busem. – Na miejsce wysłane zostały cztery zastępy straży pożarnej. Miało to związek z informacją, że jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu została zakleszczona w pojeździe – mówi nam dyżurny z Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

Po dotarciu na miejscu okazało się, że faktycznie konieczne jest wydobycie jednej osoby. Po uwolnieniu została ona przekazana ratownikom medycznym. Następnie zapadła decyzja o przewiezieniu jej do szpitala. Ruch w związku z prowadzonymi działaniami był utrudniony.

Godzinę później strażacy zostali wezwani na drogę krajową nr 25. Pomiędzy Koronowem a Buszkowem doszło do dachowania samochodu osobowego marki Peugeot. W tym zdarzeniu nikt jednak nie ucierpiał. Jak usłyszeliśmy od dyżurnego bydgoskich strażaków, kierowca o własnych siłach opuścił auto i odmówił wezwania karetki pogotowia. Usuwanie pojazdu z drogi wymusiło zastosowanie przez kilkadziesiąt minut ruchu wahadłowego.

Równolegle z działaniami na DK 25 bydgoscy strażacy zostali oddelegowani do zderzenia na skrzyżowaniu ulicy Gdańskiej z Artyleryjską. – Doszło tam do najechania na tył innego samochodu – precyzuje dyżurny KM PSP w Bydgoszczy. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca kolizji. Nikt nie odniósł obrażeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści